Toplam yorum: 3.099.665
Bu ayki yorum: 4.201

E-Dergi

İsmail Erol Yılmak Tarafından Yapılan Yorumlar

Prometheus hikayesi ve modern göndermeleri gerçekten çok önemli metinler. Bu temel yapıtta bu anlamda mutlaka okunmalı.
Muhtemelen bir Frankenstein uyarlaması filmi izlemişsinizdir. Filmler hikayeyi kitaptan oldukça değiştirip işlemiş. Halbuki kitabın alt başlığı olan Modern Prometheus noktası hayranlık uyandırıcı ve heyecan verici. Konuyu bu açıdan düşünmek adına, hikaye yine kitaptan çok farklı olmasına rağmen karakterlerin en güzel işlendiği yapım Penny Dreadful dizisidir. Kitabı okuduktan sonra bu diziyi de izlemenizi tavsiye ederim.
Bu tarz iddialarla yazılan kitapların çok güçlü bir dil kullanımı yanında güçlü argümanları olmalı ki, asıl hedeflenen kitleye hitap edip doyurabilsin. Bu kitapta ise maalesef bunlar yok. Kitabı okurken 30 yıl önce bir imamı dinliyor gibi hissediyor insan. İnançlı insanlar için zaten var olan inançlarını pekiştirecek bir etkisi olabilir, fakat objektif olarak kitap çok çok basit düzeyde.
Kitapyurdu'nun bu tarz kampanyalı setleri çok güzel oluyor. Alıp hediye etmek için özellikle
Var olmuş olmak gerçekten çok ağır. İstemedik, seçmedik ama varız. Bu ağırlığın altında ezilmeden var olmayı sürdürebilmek için güzel düşünce kapıları açan bir kitap. Dili çok sade, düşündürdükleri çok derin. Ayrıca alıntılar çok güzeldi.