Toplam yorum: 3.086.295
Bu ayki yorum: 5.982

E-Dergi

Dilara Oksak Tarafından Yapılan Yorumlar

06.05.2020

Arkadaşlar kitaplar bu şekilde materyalsiz diye yazıyor zaten onlarsızda işe yaramıyor dikkatli alın
02.07.2014

Muammer SUN'un beslediği şarkılardan seçilmiş 70 parça vardır. Kolaydan zora doğru sıralanmıştır. Marş ve türkü yönünden zengindir. Kanonların olması iyi olmuş. Tavsiye ederim.
02.07.2014

Bülent Ortaçgil'in şarkılarının notalarıyla birlikte akorları da verilmiş. Müzik öğretmenlerine yararlı olabileceğini düşünüyorum. Tavsiye ederim.
02.07.2014

Çocuğunuzun müzikte bilgi yönünden yoksunsa bu kitap almanıza yarar var. Bu kitap sıfırdan,her şeyi anlatıyor. 1. ders,2. ders,3. ders,... olarak derslere ayrılarak anlatılmıştır. Her dersin başında o derste anlatacağı notayı veya müzik terimini(mesela La notası-La sesi, sesin oluşumu, ölçüler, tempo, çalgılar, prozodi, kanon, ritim) anlatmıştır. Derste bir notayı anlatacaksa hangi dizekte olduğunu göstermiştir. Ardından önemli bilgiler ve müzik parçaları vermiş. Kitaba İstiklal Marşı ile başlanılmıştır. Ardından Ulusal Marşların anlam ve önemi, İstiklal Marşı'nın nasıl çalışılması gerektiğini, İstiklal Marşı'nın kabulünü ve İstiklal Marşı'nın şairi ve bestecisi hakkında bilgi vermektedir. Her derste önemli kişilerin müzik hakkında söyledikleri sözler vardır. Mesela hatırlayabildiğim önemli isimlerden; Mustafa Kemal ATATÜRK, Dr. Salih AYDOĞAN, Prof. Dr. Ali UÇAN, Yahya Kemal BEYATLI, Martin LUTHER, Carl Maria von WEBER, Konfüçyus, William SHAKESPEARE, Sokrates'tir. Sayfa kenarları müzik aletleri ile süslenmiştir:)). Bence iyi bir kitap,tavsiye derim.
02.07.2014

Kolaydan zora doğru sıralanmıştır. Benim öğretmenim önermişti, kitapyurdunda görünce hemen aldım. Çocuklar için uygun şarkılar ayrıca cd ile desteklenmiştir. Tavsiye ederim.