Toplam yorum: 3.093.699
Bu ayki yorum: 4.300

E-Dergi

İsmail Şahin Tarafından Yapılan Yorumlar

05.04.2021

Bir kaç gün önce okudum. Bir biimkurgu okuru olarak beğendiğim yerli eserlerden biri oldu.
05.12.2014

Esrarengiz Uzay-Şeytan Nebulası
Son okuduğum kitaplardan biri. Katı bilimkurgu denilen türün bir örneği. Uzayda yolculuk, değişik bir uzaylı ırk ve bu ırk tarafından bir şekilde ele geçirilmiş bir insan topluluğu. Bu topluluğu aramak için görevlendirilen bir ekip ve ekibin başından geçenler. Serinin bir kitabı daha var. Umarım yayınevi 2. kitabıda dilimize kazandırır.
Kitabın baskı kalitesini beğendim. Gayet akıcı bir şekilde okunabiliyor. Ayrıca kitabın ölçüleri ve font seçimi hoşuma gitti. Son zamanlarda çıkan büyük ölçülü kitaplardan daha iyi.
Haziran 2014'te basılmasına rağmen satış rakamının çok düşük olması kitabın / yayınevinin pek tanınmadığını gösteriyor.
Bilimkurgu seven okuyuculara bu kitabı kesinlikle tavsiye ederim. Pişman olmazsınız.
15.05.2014

Düşler Evreni
Sİyasal Bilimkurgu Öyküleri...

Kitabı alıp okumaya başlamadan önce biraz önyargılıydım. Ancak içindeki öyküler hem ülkemizle hem de dünya geneliyle ilgili olup, konular bilimkurgusal bir anlatımla işlenmiş.
Eğer bol aksiyonlu, robotlu vs. bilimkurgu öykülerinden farklı olarak sosyal içerikli bilimkurgu öyküleri okumak istiyorsanız bu kitabı tavsiye edebilirim.
19.04.2014

Serinin ikinci kitabı. Hayatta kalmaya çalışanların aslında genetiği bozulmuş birkaç ırk olduğunu ve savaşların ise galaksideki diğer ırkların kendilerini korumak için aslında tehlikeli olan genetiği değişmiş ırklardan kurtulmak için yapıldığını öğreniyorsunuz.
Ancak kitaptaki bazı konuşmalar oldukça basit kaçmış. Ayrıca bir kaç yerde baskı hatası olmuş ama okumayı etkilemiyor.
Bilimkurguya ilgi duyanlara tavsiye ederim.
19.04.2014

Sadece bilimkurgu okuyan biri olarak, bu eseri beğendiğimi söyleyebilirim. "Space opera" denilen BK türünün bir örneği ama konu sadece uzayda yapılan bir savaş değil. Kitabın sonuna gelince gerçekten merak ediyorsunuz. Kitapta Türkçe isimlerin kullanılması çok hoş olmuş.