Toplam yorum: 3.099.664
Bu ayki yorum: 4.200

E-Dergi

Stêrk Tarafından Yapılan Yorumlar

19.07.2023

Tahir Uluç beyi bu değerli tercümesinden ötürü tebrik ediyorum. Dinanî'nin kaleminden işrakilik. İlk baskısı 1985 yılında yapılan bu eser, işrakilik için çalışanlara önemli bir kaynak konumundadır.
30.04.2023

İlk olarak kitabın ismi yanıltıcı. "İslam filozofları" diyerek bir anlamda okuyucunun yanıltıldığını söyleyebilirim zira eserin tamamında ibn sina ve cürcani ağırlıklı yorumlamalar yapılmış. Bir diğeri ise yazar atıfta bulunduğu eserlere/kişilere dipnot düşmemiş. Varolan dipnotları ise genelde daha önce yazmış olduğu makale ve kitaplarıdır. Daha iyi olmasını beklerdim.
02.07.2020

Piyasadaki çocuklarla ilgili boşlukları doldurma açısından güzel bir çalışma. Eksiklikleri olmasına rağmen tavsiye edebileceğim bir kitap. Çocuklarınıza veya çocuklara hediye olarak alınabilir.
02.07.2020

Aytemur'un bu çalışması ana kaynak olma özelliğini her zaman koruyacaktır. Zira merkez nurcularının doğrudan veya dolaylı olarak yapmış oldukları tahrifatları gözler önüne sermesi oldukça önemli. Çalışmanın birinci elden ve orjinal kaynakları dayanması, eserin kıymetini daha da kıymetlendirmektedir. Aytemur'un bu ciddi çalışması üstad Bediüzzaman ve Risale-i Nur ve hatta Kürtlerle ilgili çalışmalarda bulunmak isteyenler için vazgeçilmez bir kaynak olmak durumundadır. Bu eseri hazırlamasından dolayı yazardan Allah razı olsun.
02.07.2020

Rohat'ı bu eseri ile tanıdım. Ciddi emekler ile hazırlanmış araştırma isteyenler için tavsiye edilir. Yazar objektif olmaya özen göstermiş. atatürk'ün fikir babasını bir de buradan okumak gerekebilir.