Toplam yorum: 1893207
Bu ayki yorum: 19743

E-Dergi

Ilyas Kutlu tarafından yapılan yorumlar

18.07.2019

tıpkı Endülüs gibi Hicaz da şahsi hırslara kurban gitmiş . HİCAZ ın Osmanlının elinden nasıl çıktığını, nasıl kaybedildiğini hainlik eden Şerif Hüseyin açısından ele almış. Lavrance nin resmi kapak ta olmasına rağmen olaylardaki rolü açısından lawranceye pek değinmemiş. ayrıca şerif hüseyinin sonunun ne olduğunu en sonda bilgiler taze iken bir bölüm olarak anlatsa idi çok daha iyi olurdu. okunup ibret alınması gereken bir kitap.
09.07.2019

BİR KÖYÜN KURTULUŞ SAVAŞINDA GÖSTERDİĞİ KAHRAMANLIĞI VE YAPTIĞI FEDAKARLIĞI ANLATAN BİR ROMAN DERS ALINMASI HATIRLANMASI GEREKEN ÇOK FAZLA OLAY VAR.
02.07.2019

TEŞKİLATI MAHSUSA HAKKINDA BİLİNMEYEN SIRLARA BAŞKA TARAFINDAN İNCELENMİŞ.
29.05.2019

kısa kısa hayatından kesitlerle Barbaros Hayrettin Paşa'nın Liderlik Sırlarına yer vermiştir. bölüm aralarında liderlik ile ilgili sosyolojik konular anlatmış olsada bunları Barbaros Hayrettin Paşa ile ilişkilendirmemesi kopukluğa yol açtı. Hayatını tarihi roman şeklinde anlatıp liderliğini burada incelese daha iyi olurdu. anlattığı bazı konuları da bir kaç defa tekrar etmiş.
27.05.2019

Önceleri Birbiri ile Arkadaş Olan Roma Generallerinin Olan Aetius ve Hun İmparatoru Olan Attila'nın Zamanla Nasıl Karşı Karşıya Kaldıklarını Anlatan Roman daha çok Batı Roma İmparatorluğunun Hakkında Da Bilgi Veriyor. .