Toplam yorum: 2332355
Bu ayki yorum: 2083

E-Dergi

HAYKIRIŞ tarafından yapılan yorumlar

29.03.2019

Çok basit bir dille yazılmış. Vermek istediği mesaj güzel olsa da doyurucu gelmedi. Günde 4-5 saat uyumaya çalışan biri olarak bana gaz vermedi.
Evet gerçekten az uyuyarak daha dinç oldum. Asıl önemli olan az uyumak değil, uyanıkken verimli olabilmek. Yoksa 4 saat uyuyup kalkınca boş boş oturursanız bi anlamı kalmıyor. Az uyuyarak aklımda olan ama bir türlü başlayamadığım (spor, pc düzenleme, belli sayfa kitap okuma vs.) işleri hallediyorum. İşte bilinçaltındaki bu düşünceler bizi kemirerek enerjimizi tüketiyor. Ne kadar uyursak uyuyalım sürekli halsiz oluyoruz. Az uyuyup planlanan işleri yaparak bu dertten kurtulabilirsiniz.
10.03.2019

Yazarla yeni tanıştım ve üslubunu beğendim. Önce Cengiz Han sonra Moğol kitabı okunmalı.
Sürükkeyici olan bu set bir çırpıda okunuyor.
25.11.2018

Yazar kitabın başında öyle bir yazmış ki sanki kanser ilacını bulmuş gibi. Kendini övmeler vs.
Ayrıca çok basit bir dilde yazılmış. Kitabı okurken "benim babam senin babanı döver" diyecek sandım. Yazım tarzı çocukça geldi.
26.10.2018

Kitabı özellikle tutumlu olma ve tasarruf yapma eğiliminde olanlara tavsiye ederim. İçinde o kadar güzel hikayeler barındırıyor ki bazısı sizi derin düşüncelere sevk ederken bazısı da güldürüyor. Cimriliği savunanlarla cömertliği savunanlar arasındaki yazışmalar insanını vicdan muhasebesi yapmaya yönlendiriyor. Aşırı cimri insanların yaşadığı bazı olaylar var ki yok artık bu kadar da olmaz diyeceksiniz.
Kısacası tasarruf etmeye çabalayan ama başarılı olamayanları, cimrilikte zirveye çıkmış insanların tavsiyeleri tutumlu olmaya yönlendirecektir diye düşünüyorum.
26.10.2018

Ortalara doğru zamanla ilgili farkındalık yaratması etkileyiciydi. Fakat beklentimi yüksek tuttuğumdan olsa gerek tam anlamıyla zevk aldığım söylenemez.