Toplam yorum: 3.100.459
Bu ayki yorum: 5.000

E-Dergi

f-kaplan Tarafından Yapılan Yorumlar

11.04.2021

Teşekkürle başlar Kalbimdeki Aşk Sen isimli eserimiz. Şairimiz Filiz Ergün eserin giriş bölümünde: Bu kitap için üç yıldır aralıksız çalışıyorum. Yüzlerce şiir içinden… Cümlesinin ne anlama geldiğini eseri okumayı bitirdiğinizde daha iyi anlayabilirsiniz.
Bir Nisan yağmurundan çisenti nasıl dökülür, havada gezen bulutların yükünü toprağa nasıl süzerek can verirse, bir şairin kaleminden ruhunun derinliklerindeki tüm duygular öylece dökülür. Şairimizin şiirlerinde, huzur, neşe, sevinç, heyecan; elem, kaygı, özlem ve isyanı görebilirsiniz. Sayfalara nakşedilen tüm duyguları hissederek okur, okudukça bir sonraki şiiri merak ederek soluklanmadan eseri bitirebilirsiniz. Fakat bazı şiirleri tekrar edip hıfzederek sayfaları çevirmeye koyulursunuz. Yapamayacağınız tek şey kitabı elinizden bırakmak olacaktır. Velev ki bıraktınız bu sadece bazı mısralarda tasvir edilen manzaraları görmek için olacaktır.

04.04.2021

Hele bir bölümde: (Memlekete İthaf) Devlet Babaya Mektup isimli bir şiir var ki mutlaka okumanızda fayda var diyebilirim:
İsmin bir asırlık, kökün yirmi beş;
Sıcakta gölgesin, soğukta güneş.
Tarihin, dünyanın doğuşuyla eş;
Varlığın hep sürsün, Bey Devlet Baba. (S:98)
Tabi sadece bunun gibi mısralara yok devamında istek ve şikayetlerinde yer aldığı bölümleri merak ediyor ve Devlet Baba’yı kızdırmadan, kırmadan bunları nasıl dile getiririm diye düşünüyorsanız şairimiz; Selman Bilgili’nin kaleminin neler yaptığını ilerleyen bölümlerde görebilirsiniz.
16.12.2019

Okumaya başladığım günle bıraktığım gün arasında zevkle ve heycanla sayfalarını çevirdiğim ender kitaplardan biriydi... Bir tahta kapının nasıl dile geldiğinizi bir horozun nasıl kabadayılaşıp mahallesine sahip çıktığını merak ediyorsanız...
15.09.2019

değerli hocamızın en mükemmel eserlerinden biri
15.09.2019

her siyasteçinin okuması gereken bir eser