Toplam yorum: 2330896
Bu ayki yorum: 547

E-Dergi

Seleukos tarafından yapılan yorumlar

03.05.2019

Kitap beklediğimden çok daha iyi çıktı. Siyasi tarih ve bilinen olaylar yerine öteki Roma'yı anlatan söz konusu eserin Türkçe'ye çevrilmesiyle büyük bir iş başarılmış. Lisans seviyesinde Roma üzerine okuma yapmak isteyenler için artık tavsiye edeceğim bir eser olacak.
05.03.2019

İçinde daha önce yayınlanmamış iki öykünün de yer aldığı çok güzel bir eser. Çevirisi de gayet akıcı. Tavsiye ederim.
02.02.2019

İçerik olarak yazarın diğer iki kitabının yeniden ele alınmış ve genişletilmiş baskısı gibi duruyor. Örnek olarak daha fazla kent alınabilirdi herkes tarafından bilinen ünlü kentlerin yanında kendine has kültürü olan taşra tipi yerleşim yerlerine de yer verilebilir. Buna karşın tarihsel süreç içerisinde kentlerin dönüşümnü görmek adına önemli bir eser olduğu şüphe götürmez.
17.07.2018

2.Baskısını yapan bu eseri kesinlikle edinmenizi tavsiye ederim. Stephen Mitchell gibi bir duayen ismin katkıda bulunmuş olması da eseri eşsiz kılıyor. Roma İmparatorluk dönemine yoğunlaşan eser de epigrafiden topografyaya herşey mevcut.
17.07.2018

Kitap başlık itibariyle çok geniş bir dönemi kapsıyormuş gibi gözükse de genel anlamda Yunan Klasiklerine yoğunlaşmış ve beklentimi karşılayamamıştır. Bir Eskiçağ Tarihçisi olarak eseri içerik yönünden de zayıf buldum.