Toplam yorum: 3.100.259
Bu ayki yorum: 4.800

E-Dergi

jokeronur Tarafından Yapılan Yorumlar

14.12.2021

Kitabın dili çok akıcı. Anlatılan iki farklı hikaye derli toplu bir şekilde kesiştirilmiş. Hakan Günday'ın okuduğum ilk kitabıydı ve çok hoşuma gitti. Beklenmedik bir kaç yerde argo var ancak kitabın tamamında argo bir dil kullanılmamış. Okuyuculara tavsiye ederim.
04.12.2021

Kitap Irvin D. Yalom'un terapi hastalarından 10 tanesi ile yaptığı görüşmeleri içeriyor ancak güzel şekilde hikayeleştirilememiş. Hastalarla ilgili özel bilgilere yer vermemeye çalışırken kopukluklar olmuş adeta. Hastaların penceresinden bakma konusunda da yetersiz kalmış anlatım; hasta iyi olduysa "neden iyi oldu?", iyileşemediyse "neden iyileşemedi? sorularının cevabı flu kalmış ki bu kitabın kurgusal bir roman olmadığını düşününce bu fluluk, bir eksiklik olarak kalmış.
15.07.2021

Paulo Coelho'nun en sevdiğim kitabı... Tam anlamıyla benim başucu kitabım. Eğer aşka, sevgiye dair çok şey yaşadığınızı, çok çıkarımda bulunduğunuzu düşünüyorsanız, "bu kitabı okuduktan sonra bir kez daha düşünün" derim. Harika bir kitap; kesinlikle tavsiye ediyorum.
15.07.2021

Yazarın yaşından dolayı hayat deneyiminin görece az olması, bazı tavsiyeleri okurken "henüz yaşanmamış deneyimlerin var evlat" cümlesini kurmanıza sebep olabilir. Edebi olarak ise oldukça zayıf bir kitaptı. Yalnızca bir cümleye ayrılmış sayfaların olması ve bu cümlelerin sayfanın ağırlığını taşıyacak kadar derinlikli olmaması kitaptan aldığım okuma keyfini azalttı. Yine de, bir gün içerisinde okuyup bitirebileceğiniz, zihninizi fazla meşgul etmeyecek bir kitap okumak isterseniz, bu kitabı tavsiye ederim.
15.07.2021

Tanınmış kişilerin tavsiyelerinin paylaşıldığı bu kitapta akıcı bir dil kullanılmış olmasına rağmen, bahse konu kişilerin hayat deneyimlerine dair daha derin bilgiler paylaşılsa bence daha uygun olurdu. Tavsiyelerin çok derinlikli olmaması da kitabın sürükleyiciliğini azaltmış. Okumaya değer olmakla beraber çok büyük bir beklenti içerisine girmemenizi tavsiye ederim.