Toplam yorum: 3.085.616
Bu ayki yorum: 5.301

E-Dergi

Ils Sont Eux Tarafından Yapılan Yorumlar

18.06.2022

duru, net ve sahici şiirler. bir ilk kitap olmasına rağmen acemilik yok, bocalama yok, telaş yok, beğendim.
29.03.2019

gülcan hoca, tez danışmanım. lisansüstü düzeyde toplumdilbimi ve anlambilim derslerinde okuttuğu makalelerden epey ce faydalanmıştım. hocanın, ilgi ve araştırma alanına giren konular, selefleri tarafından ihmal edilmiş ya da merak edilmemiş konular. kitap henüz elime ulaşmadı ama sadece isminden hareketle "türk edebiyatında kelimelerin toplumsal cinsiyeti" isimli makalenin daha geniş ve daha derin hali olduğunu düşünüyorum.
22.07.2018

gerçek şiir okuyucusuna, şiire hayatında yer açmış kimselere değil şiiri tüketim metaı olarak gören estetik ve şiir üzerine düşünmeyi lüks sayan bir okur tipine uygun metinler var içinde. bundan önce okuduğum yüzlerce niteliksiz şiir kitabına bir yenisi daha eklenmiş oldu.
09.06.2018

sezai karakoçun düzyazılarının tamamını okuyan biri olarak söyliyim: sadece şiir ve hikayelerini okuyun. çünkü düzyazılarında karakoç bir kürsüden bağırıyor gibi. bağırma varsa fikir yoktur.
09.06.2018

ebubekir eroğlunun bir önceki kitabı da aynı formattaydı. dramatik şiir desen değil. uzun bir şiirin parçaları desen değil. beğenmedim