Toplam yorum: 2330896
Bu ayki yorum: 547

E-Dergi

Entelektüel Tarihçi tarafından yapılan yorumlar

Cep boy bir kelime kitabı. Sürekli yanınızda taşıma şansınız var ve kelimelerin yanında cümle içerisinde kullanımlarının verilmiş olması, anlaşılırlığı etkiliyor.
Yazarların diğer "Konu Anlatımı" kitaplarından çok da farklı değil, eğer elinizde varsa bence almaya gerek yok. Kitabın iç tasarımı teşvik edici değil (önceki kitaplarda olduğu gibi). Fakat içerik olarak size bir şeyler katacağını düşünüyorum.
Tartışmasız, kelime çalışması yapacak olanlar için en faydalı kaynaklardan biri. Yalnızca kelime öğretmekle kalmıyor, İngilizceyi kavramanıza yardımcı oluyor.
En kapsamlı "Dünya Tarihi" çalışmalarından biri olduğunu söyleyebilirim. Elbette bütün bir dünya tarihi yazmanın zorluğu ve nesnelliği sorunu karşımıza çıkıyor ancak böyle bir kitap almayı düşünüyorsanız bu sorunun "kaçınılmazlığını" kabullenmiş olduğunuzu hatırlatmak isterim.
Wolfgang Schivelbusch'ın bu eserini kesinlikle tavsiye ediyorum. Tarihin yalnızca, sıkıcı, siyasi olaylar yığını olmadığına tanıklık edecek ve ufkunuzu açacak bir eser ile karşı karşıyasınız. Eserde hoşuma gitmeyen (fiziki) kısımlar; beyaz bir kağıdın tercih edilmesi ile sayfa düzeni oldu. Bu kişisel ifadenin, kitabın değerli içeriğini etkilemediğini hatırlatmalıyım. Kırmızı Kedi Yayınevi'ne bu eseri yeniden bastıkları için, kitapyurdu'na ise bize uygun bir biçimde erişim imkanı tanıdığı için teşekkürlerimi sunuyorum.