Toplam yorum: 1994461
Bu ayki yorum: 25663

E-Dergi

handanerdoan tarafından yapılan yorumlar

04.04.2019

"Hepimizi kurtarmak istiyordum, oysa biz çoktan boğulmuştuk." Nazi almanyasında herkesten farklı düşünen,sömürgecilik anlayışına karşı çıkan bir öğretmen ve onun öğrencileri ile iliskilerini konu edinen bu kitap kütüphanemin en güzel köşesinde yer almayı kesinlikle haketti. Okuduğum her satırından ayrı bir keyif aldım. Kitabin baş kahramanı olan ve insanlardan farklı düşündüğü için dışlanan, yalnızlığa itilen tarih öğretmeninin tanrı arayışına dair iç dünyasında yaptığı konuşmalar,tespitleri gerçekten okunmaya değer. Bir çok ince mesaj serpiştirmiş yazar kitaba. Ne söylesem spoiler olacak korkusuyla burda bitirirken son olarak okumanızı tavsiye ediyorum.
05.02.2019

Dilinin biraz havada kalmış olması yazıldığı dönemden dolayı diye düşünüyorum. Normalde tarih kitaplarını okurken çok sıkılırım ama bu kitabı kolay okudum akıcı bir kitap ve o döneme ışık tutmuş bir kitap.
05.02.2019

İnsanın dönüp dolaşıp geleceği yer yine kendisidir. İçerdiği felsefik yaklaşım insanı gerçekten etkili bir yaklaşım. Eser okunması gereken eserlerin başını çekiyor bence özellikle hayatın amacını sorgulayan okurlar için.
30.01.2019

Her hikaye farklı duygular hissettiriyor. Yazarın ruh halini merak ettiren bir kitap. Ne yaşamış, neler düşünmüş ,kafasında neler olmuş bu hikayeleri yazarken ,nasıl böyle bir eser çıkarabilmiş ortaya benim için bir merak konusu oldu. Ve gerçekten etkileyiciydi.
30.01.2019

Resmen kitaptaki her satırın altını çizmek istedim. Çok yoğun bir kitaptı. Ümitsizlik aslında neydi? Kendi beynimizin oynadığı bir oyundan mı ibaretti? Aslında özgür mü yaşıyoruz? Yoksa kendi kendimizi mi kisitliyoruz? Beyin yakan, sorgulatan ve içine çekip soluksuz okutan bir kitaptı. İyi ki Yalom geçmiş bu dünyadan.