Toplam yorum: 1510384
Bu ayki yorum: 21980

E-Dergi

kalemimin ucu tarafından yapılan yorumlar

16.12.2016

Bir çocuğun hayallerine gem vurulamayacağını gösteren harikulade bir hikaye. Gerçekte bir büyükannesi olmayan Andi'nin uçsuz bucaksız hayallerini eminim ki bütün çocuklar severek okuyacak.
02.12.2016

Atatürk'ün hayatından kısa ve net kesitler sunan kitap, özellikle çocuklara yol gösterici nitelikte. Kızım bu kitabı hiç sıkılmadan ve beğenerek okudu. Bütün çocukların okuyabilmesi temennisiyle...
18.11.2016

Bir zamanlar toplumun kız çocuklarına bakış açısını yansıtan harika bir hikaye. Yazımla ilgili şu notu da belirtmeliyim ki; bariz imla hataları var. En basitinden, "de" eki ve bağlacı defalarca hatalı kullanılmış.
21.05.2015

Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek ve Yüzyüze hikayeleri bir harika. Hele Deniz Kıyısında Koşan Ala Köpek hikayesindeki dram çok etkileyici. Orhan Ata'nın deniz kızıyla kurduğu hayaller, sisler içindeki denizde bir yokoluş... Gerçekten etkileyici ve yürek burkan cinsten.
05.03.2014

Öncelikle, yazım olarak Türkçe katledilmiş. Doğrusu kitabın basıma girmeden önce son okumasını yapana, editörüne çok şaşırdım. En basitinden "de" bağlacının, "ki" bağlacının yazımını bilmiyorlar. Bu durumu, Türkçe için affedilmez bir hata olarak görüyorum.
Kitabın içeriğine gelince, yakın geçmişin iktidar eleştirisi olarak özetleyebilirim. Yargıyla ve devlet kurumlarıyla nasıl kavga edildiği okuyucuya bir kez daha hatırlatılıyor.