Toplam yorum: 3.087.213
Bu ayki yorum: 6.900

E-Dergi

GkayArslan Tarafından Yapılan Yorumlar

28.09.2022

Bilmiyorsanız sırası gelmişken öğreneceksiniz. Ne demek bilmediğim terimler var. Sırf bildikleriniz olacaksa neden kitap okuyacaksınız :))
17.07.2022

Türkiye’nin Sanayi eksenli kalkınma serüveninden nitelikli bir okumayla haberdar olmak istiyorsanız, en doğru kitaplardan birisi. Hoca çok derin bir isim bu gibi konularda.
21.06.2022

Felsefe alanı dışından kişiler için harika bir eser, kısa ve öz; ilgili bilgilere aykırı bir kısalık-özlük değil, söz konusu akımların/düşüncelerin nasıl doğduğu ve ana hatlarıyla - aynı zamanda yer her önemli detaylarıyla - neye tekabül ettiği anlatılıyor. Boyut ve fiyat olarak da tatmin edici bir eser, çeviri de fena değil. Felsefeciler/öğrenciler için ise giriş kitabı niteliğinde. Elbette tek başına yeterli değil.
24.05.2022

Roman okur gibi akıcı, yoğun bir felsefe metni kadar derin bir kitap. Bir doktora tezi ama daha da ötesi bence. Bilgi, iki kişi de olsa en az birden fazla kişinin bulunduğu gruplar dahilinde oluşur; grup ki belirli norm, değer, amaç vb. üzerine uzlaşmış nitelikte bireylerden oluşan (epistemik) cemaatlerdir. Mealen böylesi bir tez savunuluyor kitapta. Bence özellikle akademik hedefi olan herkes okumalı.