Toplam yorum: 3.100.459
Bu ayki yorum: 5.000

E-Dergi

Abdullah Şebab Tarafından Yapılan Yorumlar

10.07.2024

çok güzel, 5.5.7.8 sınıflara okutulabilir.
yapay zekâ ve Androidlerin, insan hislerini taklit ederek deneyimlemesi üzerine akıcı bir kurgu.
01.07.2024

Ben, bizim edebiyatta şöyle hafif çocuklara da hitap eden bir polisiye çıkmaz mı, yok mu diye dertlenir durdurdum bir eğitimci olarak; ta ki bu yazar ve bu kitapla tanışıncaya kadar. Tarihi dokumuzun sırlarını ansiklopedik bilgiden öte kurguya yedirmesi, harmanlaması çok başarılı. Bravo. Her yaşa hitap eden bir kitap. Ve bu kitapta Zebercet pir ü pak karakteri bence çok özgün, ve karakterin hafifte mizahi olması çok hoşuma gitti.

Tarih bilinci, Ülke ve vatan sevgisi, din ile bilimin ayrılmaz bir bütünlüğü gibi değerlere çok güzel atıfta yapılması ayrıca takdire şayan. Bravo...
28.02.2024

yazarın, Japon folklor ögeleri ile öyküye dokuyup işlemesi beni çok etkiledi. işte milliyetçilik, işte vatanseverlik budur. zira okuyan herkesi japon kültürüne bakmaya sevk ediyor.
belki kurgu sağlam olmasa o kültürel ögeleri onemsemeyecegiz lâkin kurgu sağlam ve yan öyküler ile de desteklenince yazarın milletine nasıl hizmet ettiğine hayran olmamak elde değil.
29.12.2023

bu yazarın iklim değişikliğine dikkat çekmesi; takdire şayan.
kiatpta macera da var.
basit ama ardını merak ettiren bir kurgu
26.03.2023

distopya, landfil, bir köpeğin doğum yapıp içinden küçük bir köpeğin çıktığını gördüğünde artık tüm kuralları sorgulamaya başlar; zira babago'nun ona söyledikleri ile gördükleri yavaş yavaş çelişmeye başlar.

Peki dışarılılar, dış dünya ne kadar güvenli...