Toplam yorum: 1895727
Bu ayki yorum: 22266

E-Dergi

Naci Özdemir tarafından yapılan yorumlar

01.02.2009

Mevlevilik hakkında dolayısiyle de tasavvuf hakkında tatmin edici bilgiler verebilmiş yazar. Ayrıca bunu Şems-i Tebrizi'nin şahsından yapmış olması da taktire şayan. Ancak kitabın sonu daha orjinal bitebilirdi diye düşünüyorum. Sonuç olarak rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir kitap.
03.11.2008

Senaryosu önceden yazılmış bir oyunun (kaderin) soğukkanlı oyuncusu arsen, mutluluğa bir adım kala tercihini öldürmemekten yana kullanıyor. Mükemmel bir kurgu. Dağlar devrildiğinde de dünyayı yerinde görmek isteyen herkese tavsiye ederim.
23.05.2008

Çöküş döneminin son kalesi Sultan Abdulhamid'in Dünya siyasetine hakim, son derece stratejik, öngörü sahibi, fedakar bir devlet adamı olduğunu anlatmış kitap. Filistin meseleside dahil olmak üzere o dönemin bir çok olayı başarıyla irdelenmiş. Tarihe ilgisi olan olmayan herkesin okuması lazım bence.
22.05.2008

Orhan Pamuk gibi dünya çapında ün yapmış, nobel edebiyat ödülü kazanmış bir yazardan daha fazlasını beklemek gerekir diye düşünüyorum. Kaldı ki Yeni Hayat diğer kitaplarına oranla daha başarılı. Başarılı dediysek yazar en azından bu kitabında vasatı yakalayabilmiş hani. Postmodernlik adına kendini belli bir formata hapsetmiş gibi. Ne diyelim, kendi bileceği iş.
22.05.2008

Satrancı yeni öğrenmiş arkaşlara önerebileceğim bir kitap. Eğer belli bir düzeyde satranç biliyorsanız çok daha iyi kitaplar mevcut.