Toplam yorum: 3.087.413
Bu ayki yorum: 7.100

E-Dergi

gurkanayhan Tarafından Yapılan Yorumlar

20.04.2022

Matt Haig anlatım üslubu açısından beğenerek okuduğum bir yazar. Bu romanı da öncekileri aratmıyor. Zamanı Durdurmanın Yolları ile Gece Yarısı Kütüphanesi arasında. Ilginç konusu ve akıcı anlatımıyla iki günde okunabilir.
25.03.2022

Eser anlatımı, karakterlerin konuşturulması gibi hususlarda alıştıklarımızdan çok farkli. Bunun yanında hikayenin akıcılığı ve vermeye çalıştığı mesajıyla güzel bir distopik roman.
15.03.2022

"Yazıyorsun! Okuyorum! Ne yazıyorsun? Gördüğünü yazıyorsun. Neyi görürüz? Gördüğümüzü nasıl anlarız? Herif ne demiş? ‘Aklınla bulamazsan, gördüğünden de hiçbir şey anlamazsın,' demiş... Doğru söylemiş... Görünürdeki olaylar birbirini tutmaz, parça parça maskaralıklar... Bunları birbirine bağlamak için akıl ister... Yoğurup yeni anlamlar çıkaracaksın! Öyle anlamlar ki, geçmişlerin karanlıklarını aydınlatacak...
15.03.2022

Küçümseyen bir tavırla başını salladı. “Evet, hiçbir zaman yaşayamayacaksınız bu mucizeyi. Çünkü korkaksınız, ikiyüzlüsünüz, tembelsiniz, damarlarınızda dolaşan o kirli kan hep en alt seviyede tutacak sizi. Zihninizi kolayca ele geçiren hayvani arzular hep çirkinleştirecek davranışlarınızı. Bir avuç toprak için, bir parça et için, bir kadeh şarap için yaptığınız onursuzluklar, paslanmış bir demir gibi çürütecek iradenizi. Hiçbir zaman kötülüğe karşı çıkamayacaksınız, zorbalığa hayır diyemeyeceksiniz, haksızın gırtlağına sarılamayacaksınız.

15.03.2022

En güzel dünya çocuklarla delilerin dünyası! Kural kaygısından arınmadıkça ortada olanı yineler durursun. Sevgide de sanatta da oyunu bozacaksın! Oyunu da çocuklar bozar.