Toplam yorum: 2393940
Bu ayki yorum: 22546

E-Dergi

saitemre tarafından yapılan yorumlar

26.12.2001

Bir çocuğun başından geçen maceralar anlatılıyor. Kitaptaki anlatılanların çoğunun yaşandığı belirtiliyor ve bu da kitabı daha bir çekici kılıyor. Okuyucular bu günlerde best seller (long seller olur mu bilinmez) olan harry poterle bir paralellik kurarmı bilemem ama gerçek şu ki, kitap bir çok işi bir arada başarmış nadir eserlerden birisi (çocuk psikolojisi, dili, ifade tarzı, duyguları vb...).

26.12.2001

Kitap şekspirin “ yalnız körlerin gördüğü karanlıklara bakmak” sözü ile başlıyor.. borgesin bazı eserlerinden alıntılar da var. Kısa kısa öyküler anlatılıyor kitapta. Gerçekten aşırı düşsel ve kavramakta zorlanılan imgeler, okuyucuyu tatlı bir yorgunlukla başbaşa bırakan sürüklemeler, kör bir yazarın karanlık dünyasına bakmak isteyenler için ideal bir okadar da faydalı ve dolu
26.12.2001

Mohikanların sonu her satırda macera ve nefes nefese kalan bir idrak zengin tasarımlarla dolu tasvirler rüyada gezdirir gibi okuyucuyu koşturan bir üslupla karşılıyor sizi. Hele o manzara tasvirleri , okuyucuyu adeta haritada deniz görüp boğuldum derecesinde etkiliyor ve görmediği ama hissettiği nefis manzaranın büyüsüne kaptırıyor kendini okuyucu.. pastoral senfonide kör bir kıza çizilen tabiat tasvirleri bile bu kadar etkili değil.
26.12.2001

Hayali bir seyahat kitabı gibi gözüken Güliverin seyahatleri hem çocuklar hem de büyüklerce okunması gereken bir eser. İnsandaki bir takım ufunetli hasletlere dokunduran kitapta dünyanın her yanına yapılan sürükleyici gezilerin mizahla karışık bir üslupla sergilenişi romanı okunur kılmaya yetiyor..
26.12.2001

belki dili ağır fakat her insan sembollerle karşı koyuyor hayata ve kendine. sembollerle anlaşıyoruz , gerçekten yalınlıktan ürküyoruz nedense.ruhun derinliklerini yoklayan ve rahatsız eden şiirler. hayatın ortasına yolculuk yapmak isteyenlere...