Toplam yorum: 2321746
Bu ayki yorum: 124

E-Dergi

orta dünyadan john tarafından yapılan yorumlar

18.12.2015

Dili bu kadar güzel kullanabilmesine şaşırabilirsiniz.
18.12.2015

Sayfalarda uzun uzun takılı kalıyorsunuz. Gerçekten iyi.
11.02.2015

Acımasız olmak istemem ama devrik yazılmış cümleler ve o cümlelerden eksiltilen birkaç cümleden öteye gidememiş. Bir de sayfalarda internetten indirilmiş resimler basılmış ki soğutuyor diyeceğim az gelecek. Senin yazdığın dize bana birşey ifade etmezse bir de sen oraya çay resmi, çeşitli maddelerden yapılmış kalp resimleri koyarsan bende bir etki falan yaratamazsın. Oldu olacak kalplerin içine de yazarın baş harfini veya bir iki tane elif koysaydınızda tam yeri belli olsaydı.
Twitter, Instagram'da kitap+çay fotoları zaten mide kaldırmayacak vaziyette. Keşke diğer türlerde olduğu gibi sırf popüler diye böyle kitapları tercih etmek yerine türün artık klasik olmuş ve etkisi kalitesi su götürmez olan eserlerini okusalar. Şu kitabın maneviyatınıza tesir ettiğini düşünüyorsanız Mevlana'lara Yunus Emre'lere yazık ediyorsunuz. Maneviyatı konu edineceksen belli bir ağırlığa sahip olacaksın. Olamıyorsan olanları okuyacaksın.
11.02.2015

İlkokuldan beri şu akım bu akım diye kafamızı ütüleyen saçma bir sistem yerine şunun gibi kitapları koysalardı önümüze, emin olun daha edebiyat sever bir toplum olurduk. YKY'nin bu tüm şiirleri birarada toplama sevdası yanınızdan ayırmayacağınız efsane kitaplar ortaya çıkarıyor. Kitabın bu kadar kalın olmasına seviniyorsunuz. Şiirin kullandığımız dilin sanki bir üst versiyonuymuş gibi olduğunu düşündürüyor. Okurken bazı mısraların orasını burasını çizdirtiyor; "Dur şurayı da çizeyim, işaretliyeyim. Ben buraya geri dönerim, aradığımda bulayım" dedirtiyor.
Okuma tavsiyesi: Çayınızı kahvenizi alın oturun şöyle bir pencere kenarına içiyorsanız yakın bir sigara -sigara sağlığa zararlıdır ve kullanılmamalıdır- ve yüksek sesle okuyun.
11.02.2015

Oldum olalı Ferhan Şensoy hayranıyımdır. Bu yüzden bulduğum her kitabını da gözüm kapalı okudum ve sevdim. Şensoy'un kitaplarının dili sanki sizinle sohbet edermiş gibi bir samimiyet içeriyor. Yani bir bakıma Ferhan abinizle sohbet ediyorsunuz.
Bu kitabı da hiç tereddüt etmeden sipariş ettim ve keyifle okudum. Ne mutlu ki yine pişman olmadım. Ayrıca Ferhan Şensoy'un Ortaoyuncular ile sahnelediği bir oyunda anlattığı tiyatroya nasıl başladığının anlatıldığı hikaye de mevcut. Bu hikaye ile birlikte bir çok Galatasaray anısı da mevcut ki; bu hikayeler bile ayrı bir kitap olarak okunabilir.
Son olarakta Ferhan sevmeyen bir arkadaşıma hatır için oku diye kitabı verip kitabı tekrar zorla aldığımda etkisinden emin oldum. Kesinlikle pişman olmadan ve iyi ki okumuşum diye bitireceğiniz bir kitap.
Ortalık yazardan ve saçma sapan kitaplardan geçilmiyorken; gönül rahatlığıyla tercihinizi bu kitaptan yana kullanabilirsiniz.