Toplam yorum: 3.097.972
Bu ayki yorum: 2.502

E-Dergi

Kbroznrclk Tarafından Yapılan Yorumlar

23.05.2024

Yazarın kendi hayatından esinlenip yazdığı şahane bi eser! Aileleri tarafından bela olarak görülen, sıkıntı olarak hissedilen, yapayalnız ölüme terk edilen, belki de ülkenin en ücra köşelerinden bir bakımevine bırakılan bu insanların yaşadıkları çok etkileyici aktarılmış.
23.05.2024

Kitap yazarının hayatına dayalı bir travma hikayesini anlatıyor. Kitap yayınlandığı zaman en sert tepkiyi aile üyelerinden alıyor. Hatta kız kardeşi aynı konuyu kendi bakış açısıyla ele aldığı bir roman yazıyor ve bu roman da oldukça ilgi görüyor.
08.05.2024

Delirmenin eşiğindeyseniz o eşikten atlamanıza bir adım kaldı . Ya bu kitabı okur o eşikten atlarsınız ya da bu yürek yangını öykülerden bihaber yaşarsınız.

12 öykü 12 yangın 12 hayal kırıklığı 12 kış 12 gözyaşı 12 pişmanlık 12 sihir 12 farkındalık 12 uykusuzluk 12 merhamet 12 masumiyet...


Kambur 'u okudum ve içimdeki kamburu çıkardım. Canım öyle yandı ki, iyileşmeden, yaralarım kabuk bağlamadan Benim Rüyalarım Hep Çıkar öyküleriyle buluştum hemen. Tam tahmin ettiğim gibi oldu. Yukarıda saydığım 12 madde 12 öykünün bir özeti. İlk öyküsünden son öyküsüne kadar ruhuma işlemeyen bir tanesi bile olmadı. Büyülü bir kalem Esra Kahya . Hacmen küçük olan bu kitabın sayfaları yüreğimde büyüdü büyüdü büyüdü... Mercan'ın saçları kadar kimsesiz kaldım, duvara asılan poster kadar yırtıldım en son.
29.04.2024

Çukur, çağdaş Japon edebiyatının genç yazarı Hiroko Oyamada’nın ödüllü romanı.
Japon edebiyatını her okuduğumda, bizim kültürümüzden izler taşıdığını düşünürüm. “Çukur” da aile yapısı, kadına bakış gibi konularda Türk kültürü ile oldukça benzerlik gösteriyor.
Novella diyebileceğimiz kısa bir roman.
23.04.2024

Ankara’nın ayazı kadar serttir aşkları. Alın o zaman size bir Ankara romanı. Bir 'günyüzü' göremeden gitti derler ya, işte öyle bir şey… Bu romanın diğer aşk romanlarından farkı çok. Bir aşk romanı gibi görünebilir, asla değil. Öncelikle Ali Bektaş ellerini susuz sabunsuz yıkamıyor. Kaleme almaya çekinenlerin elinden kalemi alıp kendi yazıyor. Gündemimizi, üçüncü sayfa haberlerini, şehitlerimizi, unutursak kanımız kurusun dediğimiz ama yine de unuttuklarımızı hatırlatıyor. Çıkarlarla dolu çıkmaza girmiş bir aşkın yanında toplumu da irdeliyor. Geçmişimizden kurtulabildik mi ki geleceğe yürüyoruz?