Toplam yorum: 3.098.559
Bu ayki yorum: 3.100

E-Dergi

zayche Tarafından Yapılan Yorumlar

19.06.2014

Yazar bu kitabında hayalet avcısı hikayelerine yeni bir boyut kazandırmış, fikir olarak güzel. Fakat kullandığı dilden mi yoksa çeviriden mi kaynaklandığını anlamadığım, sevmediğim bir üslupla yazılmış. Cas karakterine hiç ısınamadım, Cas'in arkadaşları ise biraz zorlama geldi.
Kitap için korku türünün en iyi örneklerinden biri demek Stephen King'e hakaret olur doğrusu. Yine de serinin devam kitabında bu fikrim değişebilir tabi.
24.04.2012

sanırım kitabı tek beğenmeyen benim. konu güzel olmasına rağmen ilerleme şekli ve anlatımı sıkıcıydı. okumasanız da bir şey kaybetmezsiniz.
23.01.2012

İkinci bölümde, Kralların çarpışmasında Tyrion efsaneleşmiş, hiç beklemediğimiz karakterlerden beklemediğimiz davranışlar görüyoruz, yazar ters köşeye yatırmayı çok iyi biliyor ve ben olup bitenleri birilerine anlatmak için çıldırıyorum adeta :)
Sanırım 3. kitabın çevirisi nisanda tamamlanacak, beklemek eziyet gibi olacak...
29.12.2011

dizisini izledikten sonra kitaplarını da okuma isteği duydum ve de pişman olmadım. Kitapta, dizide doğal olarak bahsedilmeyen birçok ayrıntı mevcut ve ne, nasıl oldu daha iyi anlayabiliyorsunuz. Dizisini izlemek de karakter ve mekan olarak gözümde canlandırmamı daha kolaylaştrdı.
16.12.2011

Kitabın güzel bir kurgusu var, okuyucuyu sıkmıyor. Özellikle sayı tahmin etme olayını sevdim ama çok da ters köşeye yatıran bir final olmadı benim için. (evet katilin kim olduğunu kitabın ortasında anladım) Ama yine de yazarın ilk eseri olduğu için usta yazarlarla kıyaslama yapmayı doğru bulmuyorum. Genel olarak güzeldi.