Toplam yorum: 1776130
Bu ayki yorum: 23171

E-Dergi

casesrole tarafından yapılan yorumlar

19.12.2014

Yeteneklilik konusu ödevi için aldım kitabı. Kitap tamamıyla bir kişisel gelişim kitabı. Genel olarak büyük insanların hayatlarından kanıtlar sunup, sizi sıkı (kitabın ayırdığı tabirle hedefe uygun) çalışmaya teşvik ediyor.
Sunumuma yararı çok oldu çünkü ansiklopedi bilgisi yerine değişik hikayeleri dinlemek daha cazip geliyor artık dinleyicilere. Kendim bir şey öğrenmedim ama kitap sunumu gösteriye dönüştürmemi sağladı.
19.12.2014

İzdüşüm Yayınevinin bastığı J. Dudley Andrew - Sinema Kuramları kitabında kullanılan dil çok ağır ve bilimsel geldi. Daha anlaşılır bir şey bakarken bunu aldım. Kitap kuramları daha basit bir şekilde anlatmış. Tabi her konuyu bir kişi anlattığı için anlaşılabilirlik ona göre değişiyor. Genel olarak ama kolay anlayabiliyorsunuz.
Sıkıntısı ise kuramcıların sözlerini çevirip yapıştırmışlar. Bunu Dudley de yapıyor ama zaten her konunun bir kısıtlı sayfası var. Böyle olunca da bazı konular sayfayı doldurmak için yazılmış gibi oluyor.
Bazin'e kadar geldim. Özellikle Arda Erdikmen'in Kracauer yazısı çok anlaşılır ve yararlı oldu.

Kuramlar hakkındaki bütün kitapları okumadım ama bilimsel tez hazırlar gibi kitabı doldurmak yerine öğretmen gibi konuyu anlatan kitaplara ihtiyacım daha çok var.