Toplam yorum: 3.099.665
Bu ayki yorum: 4.201

E-Dergi

KY-2217409 Tarafından Yapılan Yorumlar

04.03.2021

Üzülerek de olsa, kitabı tavsiye etmediğimi belirtmek istiyorum. Bir kere, "sıfırdan" ibaresi yanlış, kitap hiç bilmeyenlere yönelik değil. İkincisi, kitapta bir yazılım örneğinin tüm kodları yazılarak satır aralarında her bir kodun nasıl işlediği anlatılmış ama bu aslında anlaşılabilirliği tamamen sıfırlamış. Hele ki örnek verilen projenin ekran görüntüsü de olmadığı için, projenin ne iş yaptığını, nasıl göründüğünü, sonuçta nasıl göründüğünü anlamak mümkün değil. Yazmanız ve sonucu kendiniz görmeniz lazım. Veri tabanı bölümleri çok yetersiz, SQL server'dan abstract class yapısına, oradan da ADO.NET'e atlıyor. Bölümler arasında akıcılık hiç yok. Kitabı beğenmedim, verdiğim paraya üzüldüğüm nadir kitaplardan. Halbuki yazarın diğer yayınevinden çıkan PROJELER İLE serisi oldukça iyiydi. Bunda hayal kırıklığına uğradım.
18.02.2020

Kısa kısa bölümlerle PHP hakkında bir çok şeye değinilmiş. Konular için ayrılan bölümler kısa olduğu için hızlıca okunabilir. Gerçek hayattan örneklerle PHP kullanımı konusunda tavsiye ederim.
18.02.2020

Yeni başlayanlar için ideal. Anlaşılmayan pek bir konu kalmıyor. İkinci bir kitapta da biraz daha ileri seviye konulara değinse süper olur (Veritabanı, Web programcılığı vb.)
03.02.2020

Kitabın içeriği çok dolu, hemen her konuda bilgi/fikir sahibi olabilirsiniz. Kitapla ilgili tek eleştirim şu olabilir : Renkli baskı olabilirdi. Siyah beyaz olunca bazı yerlerde resimleri daha dikkatli incelemek gerekiyor. Onun dışında kitap herşeyiyle harika.
03.02.2020

Sadece reklamcılar için değil, herkes için faydalı okunabilecek bir eser. Sosyal medya çağında artık hepimiz bir yayıncıyız, kısa cümlelerle derdimizi anlatmak durumundayız. Bu açıdan bakıldığında oldukça faydalı olabilecek bir kitap. Bu konuda klasik sayılabilecek bir eser.