Toplam yorum: 2.394.619
Bu ayki yorum: 23.226

E-Dergi

Sea Bemol tarafından yapılan yorumlar

18.09.2020

Ella, on yıl önce geride hiçbir iz bırakmadan kaybolan ablasını hiçbir zaman aklından çıkaramamış, onunla zihninden konuşmaya devam etmiştir. Ella, ablası Miranda'nın kaçırıldığını, ya da öldürüldüğünü düşünmektedir, çünkü ablası geride küçücük bebeğini bırakıp gidecek bir kadın değildir. On yıl sonra polisler ablasının eşyalarını geri verince Ella bazı notlara ve baş harflerine ulaşır. Bu ipuçlarından yola çıkarak ablasına ne olduğunu aramaya koyulan Ella, on yıl önce seri cinayetler işlemiş ve yakalanarak sinir hastalıkları hastanesinde kilit altında tutulan Jason Thorne'un ablası hakkında bir şeyler bildiğinden emindir. Bunu öğrenmenin yolu ise onunla görüşmektir. Ella, eski polis sevgilisi ve ailesinin uyarılarına rağmen bu sadist cani ile görüşmeye gider. Devamı kitapta :) Kitap çok heyecan verici olmasa da merakla okunuyor. Tavsiye ederim.
15.08.2020

İlk kitabı daha çok beğenmiştim. 320 sayfalık kitap anca 150 sayfadan sonra açılıyor. Ondan öncesi gereksiz uzatılmış. Genç arkadaşların seveceğini düşünüyorum. Polisiyenin haslarını okumuş biri olarak pek sarmadı diyebilirim.
20.07.2020

Öncelikle şunu belirteyim, aşağıda bulunan birçok yorum, ismi aynı fakat yazarı John Hart olan kitap için yapılmış. Aynı sayfaya koymasaydınız keşke bu kitabı. Neyse ben Sharon Guskin'in kitabı için yorum yapacağım. Janie 4 yaşındaki oğlunun sorunlarıyla baş etmeye çalışan bekar bir annedir. Birgün anaokulu müdürü Janie'yi okula çağırır ve ona Noah'ın silahlardan bahsettiğini, hatta ateş ettiğini, birinin onu boğmaya çalıştığını vs. anlattığını söyler. Janie şok olur. Çünkü böyle bir şey yoktur. Oğlu silah bile görmemiştir, ya da kimse onu boğmaya çalışmamıştır. Ya da yoksa biri oğlunu öldürmeye çalışmış mıdır? 4 yaşındaki bir çocuğun asla bilemeyeceği şeyleri bilen, farklı biriymiş gibi davranan Noah'ın sorunu nedir? Noah asla yıkanmıyordur ve geceleri çığlık çığlığa uyanıyordur. Kitabı beğendim. Akıcılığından çok, vurucu gerçek olaylar tüylerimi diken diken etti. Tavsiye ederim.
12.07.2020

Monica 5 yıl önce geçirdiğini düşündüğü bir kaza sonucu geçirdiği ameliyattan sonra kronik nöropatik ağrıları başlar. Bu ağrılar öyle şiddetlidir ki ağır kesiciler bile anca bir nebze kesebilmektedir. Bu hastalığı araştırdığımda yüzlerce insanın bunu çektiğini ve henüz bulunmuş bir tedavisi olmadığını öğrendim. Şiddetli ağırlarınız var ve çözümü yok. Her yeriniz her zaman ağrıyor. Monica bir yandan ağrılarıyla boğuşurken bir yandan da geçirdiği kazayı ve sonrasını hatırlamaya başlar. Aslında kaza geçirmemiş, biri onu merdivenlerden aşağıya itmiştir. Hem hastalığın verdiği ızdırapla uğraşıyor, bir yandan da onu kim öldürmeye çalıştığını araştıyor. Harikaydı. Tavsiye ederim.
07.07.2020

Yıl 1793. Bekçi Jean- Michael Cardell çamurlu gölde iki kolu iki bacağı ve dili kesilmiş, gözleri oyulmuş tanınmayacak bir halde ceset bulur. Olayı ele alan verem hastalığının son safhalarında olan polis dedektifi Cecil Winge bekçiye kendisiyle çalışmasını teklif eder. Sol kolu savaş sırasında kopmuş olan Cardell ile bir yandan hastalığı ilerlemiş olan Winge olayı araştırdıkça dehşet verici kötülüğü ortaya çıkarmaya başlar. Genel olarak kitabı beğendim. "Hainlik hainliği doğurur, şiddet şiddeti," sözü kitapta tam olarak anlatılıyor. Tavsiye ederim.