Toplam yorum: 3.098.070
Bu ayki yorum: 2.600

E-Dergi

Prestij Tarafından Yapılan Yorumlar

12.09.2023

Bu kitap bir tarihi eser niteliğinde.
İçinde neler bulmayacaksınız ki...
Şehit ailelerinin mektupları, kahramanlıklar, yanlışlar, ihanet, vurdumduymazlıklar.
İşte bazıları
Hain ve çirkin çekiç güç
Hain GKK ve kahraman GKK'lar
Hain korkak politikacılar,
MİT'in raporladığı halde, üst düzey katılımlı bölücü örgüt toplantısının tugaya haber verilmemesi)
İki yüzlü Barzaniye güvenen/çekinen politikacı ve askerler!
Kendindeki kamplara göz yuman İran ve ondan çekinen politikacılar...
Şimdi durum çok farklı değil sadece şekil değiştirdi. Çok eylem yok artık çünkü ülke kuruyorlar dibimizde, yarın oradan bizzat saldırırlar artık!

Komutanımıza ve emrindeki herkese minnet ve şükranlarımı sunuyorum.
05.12.2020

Farklı bakış açıları ile vizyon sahibi olmanızı, yeni şeyler öğreteceğini göreceksiniz. Yapay zekanın, Hawking'in de korktuğu gibi bir tehlike olduğunu çok detaylı açıklamış. Ama 21. yüzyıl itibarı ile tanrı yok inancı kabul görmüş gibi peşin hüküm seziliyor. Tanrı insan (Homo Deus) demesi belki bunun belki de bunu desteklemek içindir.
05.12.2020

Klasik Yılmaz Özdil dili ile yazılmış, sade akıcı bir kitap. Bilinmeyen pek çok şey öğreniyorsunuz. Yazarın da sık sık vurguladığı gibi her biri film olabilecek dramlar var ve hiç film olmamış. Saçma saçma film ve diziler yapmaya devam edelim biz.
Kitabı okuduktan sonra çıkıp bir kaç Yunanlı'nın yakasına yapışasım geldi. Böyle katliam böyle rezillik olmaz. Ve o zaman da hainlerimiz çok, vatandaşımız esirlerimiz sahipsizmiş!
Atatürk 10 sene daha yaşasa nasıl bir ülke olurduk hayal bile edemiyorum. Ruhu şad olsun!
13.11.2020

16 öyküden oluşan bir Şermin Yaşar klasiği. Elbette güzel. Ama "Gelirken Ekmek Al" ve "Göçüp Gidenler Kolleksiyoncusu" halen favorim. Çok daramatik olabiliyor yazdıkları, kelimeleri çok iyi kullanıyor.
Son hikayedeki şu cümleye bir bakın (Muazzez terkettiği için depresyona giren adam anlatıyor);
"Ambulans çağırmışlar Muazzez, Allah seni inandırsın, ambulansın sireni bile hani, hani, hani diye seni soruyordu bana."
28.09.2020

Tavsiye ederim. Bilmediğim çok şey öğrendim. Lozan bayramı, teyyare bayramı mesela. DP zamanından unutturulmuş bayramlar. DP zamanı demişken, hayretler içinde okudum o zamanki olayları. Ama çok da yabancı gelmedi uygulamalar, tarih gerçekten tekerrürden ibaret ve ders alınmıyor demek ki.