Toplam yorum: 2333688
Bu ayki yorum: 3417

E-Dergi

aycan oral tarafından yapılan yorumlar

03.06.2020

Bu muhteşem hediye için çok teşekkür ederim Kitapyurdu.Siparişime hediye olarak geldi ama iyi ki de gelmiş, eve kapananlara iyi gelecek.
28.05.2020

Konu güzel, çeviri güzel, Dönemin siyasal panoramasını da gayet iyi sunan, çok iyi çevrilmiş iyi bir kiap. uzun zamandır bu kadar çekici bir roman okumamıştım. Yabancıların gözünden dönemin durumunu anlatan sürükleyici bir roman.
28.05.2020

Kanuni ve Hürrem'e ilişkin okuduğum en güzel ve etkileyici kitaptı diyebilirim, çok çarpıcı bir konuya sahip, acabalarla ama zevkle okudum... tarih severler bu kitabı mutlaka okumalı,tavsiye ediyorum... Yazarın bu kitabından sonraPargalı, Son Hazaryalı adlı kitaplarını alıp okumayı düşünüyorum :)
22.05.2020

Yazarın okuduğum ilk kitabı, kitap hakkında yapılan yorumların etkisinde kalarak satın aldım. İskenderin Hindistan seferi öncesi yaptığı savaşı anlatıyor, afgan kültürünü öğrenmek için gğzel bir eser.... Yazarın başka kitaplarını da okuya karar verdim :)
22.05.2020

1940 ların hapis hayatı güzel bir dille ifade edilmiş bazı kelimler eski olsa da tahmin edilebilir düzeyde anlatımı akıcı, Yazar ayrıntıları çok iyi gözlemlemiş, dile çok hakim ve eser çok gerçekçi. Özgürlük, Para, Namus, Sefalet gibi pek çok kavram ve tanımı sorgulamak istiyorsanız, birde Kemal Tahir'in penceresinden Türkiye'nin o kötü yıllarına bakmanızı öneririm. mapuslarında insan olduklarını bu kadar açık ancak Kemal Tahir gibi bir usta yüzümüze çarpardı. Kemal Tahir'in baş yapıtlarından, Sinemaya da uyarlanan bu kitap okunması gereken bir eser.