Toplam yorum: 3.100.219
Bu ayki yorum: 4.760

E-Dergi

Tarih-i Ebu'l Feth Tarafından Yapılan Yorumlar

04.11.2021

Sabahattin Ali hocamızın eserlerinde kullanmış olduğu dili biraz ağır fakat her Türk gencinin okuması gereken Türk Edebiyatı Klasiklerindendir. Özellikle Kuyucaklı Yusuf ve İçimizdeki Şeytan bunların içerisindedir. Kürk Mantolu Madonna ise duygu yoğunluğu diğerlerine göre daha ağır bastığı için almadan önce konusunu okumanızı tavsiye ederim.
04.11.2021

ÖABT ALAN için gerçekten iyi bir kitap. Özellikle video ile birebir olması çok iyi... Sadece Alan Eğitim Bilimleri için Mustafa Safran Hocanın kitabını ve Ömer Sevük hocanın kitaplarını tavsiye ederim bu iki kitapta Alan Eğitimi daha iyi anlatıldığını düşünüyorum.
04.10.2021

Yaşar Kurt hocamızın Osmanlıca üzerine yapmış olduğu çalışmalar gayet iyidir. Üniversitede Eski Türkçe'yi Yılmaz Hoca'nın kitaplarından öğrenmiştik. Osmanlıca okumalarını düzeltmek isteyen herkese tavsiye edilir. Ayrıca Metnin sağ tarafına Transkripiyonuda var anlamadığınız sözcüklere transkripsiyondan bakabilme avantajı var, tavsiye edilir.
04.10.2021

İlber Ortaylı hocanın alanında yazmış olduğu en önemli eserlerden bir tanesidir. Özellikle Osmanlı Modernleşmesini, Batı modernleşmesini kıyaslaması kitaba ayrı bir özellik katmıştır. Herkesin okumasını tavsiye ederim.
05.04.2021

İBF- İşletme ve bu alanda ilerleyecek arkadaşlarımın okumasını tavsiye edeceğim bir kitaptır.