Toplam yorum: 3.099.665
Bu ayki yorum: 4.201

E-Dergi

nazar berkadem Tarafından Yapılan Yorumlar

02.06.2023

insan alışkanlık olarak takip ettiği yazarların yeni kitaplarını öncekilerle kıyaslayarak yorumlar. benim yazarın en sevdiğim kitapları butimar ve dünyasızlar. onlara kıyasla bu kitap bir tık zayıf kalmış sanki, tadında bir şey eksik. hikayesi güzel aslında ama etkileyicilik olarak diğerleri daha iyiydi bana göre. yine de tabi ki okunmalı.
02.06.2023

hikaye çok güzel ve çok güçlü aslında ama Suskunlar ve Puslu Kıtalar Atlasından sonra okuyunca onlara nazaran anlatımın bir tık eksik, tesirinin bir tık zayıf kaldığını hissettim. Ya da o kitaplarla başladığım için beklentim yüksekti. tadında bir şeyler eksikti sanki. yine de tabi ki okunmalı. Arka plan örgüsü, felsefi benzeştirmeler harika. her zamanki Anar güzelliği...
30.06.2022

kitap, film vs sanatla ilgili şeyler alıcısı olmakla, beğenmek-beğenmemekle ilgili meseleler aslında. bu kitap çok kötü diyemem çünkü çok beğenenler var. ama ben hiç beğenmedim, hiç benim tarzım değil. mesela dino buzzatinin tanrıyı gören köpek kitabını okudum bu kitabı okumadan önce ve bayıldım, harika bir kitaptı. ama bu kitabı okurken "şimdi sen ne anlatmaya çalıştın ki yani, bu mu, bu kadar mı" filan dedim hep kendi kendime. hiç zevk almadım. ama dediğim gibi kötü diyemem, sadece bana hitap etmiyor.
30.06.2022

yazarın okuduğum ilk kitabı. gerçekten çok güzel hikayeler var. dili de gerçekten iyi. hayata eleştirel bakışı çok güzel.
27.10.2019

Nazife hocanın da eserinin girişinde söylediği gibi amacı eleştirel bir bakış sunmak sadece. Bize hmm dedirtiyor yani. Kitaptaki yazılar hem Gündelik hayatımızdan hem de dünya gündeminden konular üzerine. Bir Müslüman için alternatif bir bakış açısı oluşturuyor. Kazanımdır, birikimdir.. Okuyalım, okutalım..