Toplam yorum: 3.100.064
Bu ayki yorum: 4.600

E-Dergi

ebrulibrarian Tarafından Yapılan Yorumlar

02.05.2017

Deniz Erten'in yeni bir kitabı çıksa alır mıyım, almam.
Din ve Tasavvuf konulu olan iki ciltlik kitapta güzel bilgiler de var ama bir insan bu kadar tekrara düşmez. Kitap gayet net bir şekilde 1 cilt arkadaşlar yarısı tekrar, sıkıldım, değişik bakış açısı var duymadığım bilgiler ediniyorum diye okudum okumasına ama bitmek bilmedi kitap. Kitap uzun sürdüğü daha doğrusu süründüğü için bunaldım, kitabın değişik yönü kelime kelime kuranı açıklamış bilimsel yönlerden desteklemeye çalışmış, sabırlı arkadaşlara iyi okumalar dilerim.
02.05.2017

Çizimleri, renkleri iyi sayılır, konu olarak da çocuğunuzun dinleyebileceği türden ama mutlaka alın diyebileceğimiz bir kitap da değil.
02.05.2017

Güneşe bakmak kadar zor olduğundan bahsetmiş ölümle yüzleşmenin, ölüm korkusunu yenmenin...
Aslında bu kitabı okuyana kadar hiç düşünmemiştim, ölüm hakkında ne hissederiz, neler aklımıza yer etmiştir de zaman zaman farklı olaylarda nasıl karşımıza çıkar diye.

Hastalarından örnekler vererek anlatması, özellikle rüyalardaki olayları ve kişileri açıklaması, ünlü düşünürlerin cümlelerini hayat felsefesi haline getirip kitabında da sıkça yer vermesi çok hoşuma gitti. Bu arada makale, kitap ve film önerileri de var.
Dili gayet anlaşılır, sadece meslektaşlarının anlayacağı şekilde yazmaması da bizim için avantaj olmuş.
22.03.2017

Bu kitabı okuduktan sonra hayatta ne kadar da "ara"da kalarak yaşadığımızı gördüm. Bazen anne ile baba arasında, bazen iki kardeş, iki arkadaş, eş ile aile... diye uzar gider liste
Peri de böyle sessiz kalmış, arada kalmış zıt kutupların çok olduğu yerlerde güçsüz kalmış. Önce ailesinde, sonra okulda, sonra arkadaşlarıyla ve en sonunda fark etmiş ki hayat zıtlıklarla dolu, olmaz dedikleri olmuş, benimsemediği fikirleri dinlemeyi, uyuşmazlıkları ile yaşamayı farklılıkların aslında özgürlük olduğunu deneyimlemiş.
Kitapta benim en çok hoşuma giden bölümler üniversite zamanlarında Prof. Azur'un dersleri, Tanrı Felsefesi üzerine dersler veren hocadan farklılıkları, saygıyı, hayata felsefeye dair güzel fikirler ediniyoruz. Soru sormanın önemini, azimliliği, kabul etmemeyi, karşındakine çözüm sunmayı ve daha birçok şeye dokunmuş Elif Şafak romanında.
22.03.2017

Renkler, çizimler ve hikaye gayet iyi. Okurken değişiklik zorunda kalmadan imlası ve kelimeleri gayet özenli seçilmiş gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.