Toplam yorum: 3.099.665
Bu ayki yorum: 4.201

E-Dergi

Pops Maellard Tarafından Yapılan Yorumlar

26.11.2023

Egede bir balıkçı kasabasında göçmen botunun batması sonucu denize düşen canlı bir bebeği sahiplenmeye çalışan bir balıkçının hikayesini anlatıyor kitap tabi arka planda dönen oyunlar var denizin doldurulması, ormanların kesilip otel yapılması veya siyanürle altın aranması sonucu doğanın katledilmesi ayrıca denize musallat olan balon balığı.Zülfü Livaneli’nin kitapları çok güzel okuması gayet basit ve çok akıcı hepsini okumak istiyorum.
25.11.2023

Burhan Cahit MORKAYA Osmanlının son dönemini görmüş toplumdaki bozulmaları en iyi şekilde anlatan yazarlardan birisidir. Bu kitabında bu sefer tekke denilen sahte din tacirlerinin insanları kandırdıkları, cahil halkın dini açıdan sömürüldüğü bozuk bir yapıyı anlatıyor. İnsanları susturmak ve gerçekleri görmelerini engellemek için oluşturulan bu cehalet yuvalarında dönen entrikaları ve sahte din yobazlarını okudukça şok olacaksınız. Mustafa Kemal ATATÜRK çok büyük bir liderdi ki Türk halkını sömüren ve cahil kalmalarına sebep olan bu sözde dini kurumları kapatıp bir milletin geleceğini kurtarmıştır.
12.08.2023

Osmanlının son döneminde 1. Dünya Savaşı yıllarına Süleyman ve onun sınıf arkadaşları vasıtası ile şahit oluyoruz ama Osmanlı bildiğimiz Osmanlı değil, imamlar ölmüş kişileri ölmemiş gibi göstererek ekmek haklarına çöküp farklı mahallelerde satıyor, saraya uzaktan yakından damat olanlar gel keyfim gel yaşıyor, bozulmuş aile düzeni, alıp başına giden rüşvet olayları ve bunların arasında saman ekmeği yerken saman parçası ağzına takılıp acı acı bağıran Süleyman.Zavallı Süleyman.
12.08.2023

Toplama kamplarından kurtulan yazarın başından geçenleri yazdığı bir kitap okunabilir.
12.08.2023

Boşta durün bir kulübeyi sahiplenen bir aile ve bu sahiplenmedin sonra komşuların bu aileye olan bakış açıları Anadoluda yazılmış bir köy romanı gibi harika.