Toplam yorum: 3.076.028
Bu ayki yorum: 2.904

E-Dergi

ComicsEnthusiast Tarafından Yapılan Yorumlar

08.05.2022

Kişisel hayatınız ile kesişirse etkileyiciliği yüksek olabilir ancak aksi durumda biraz zayıf kalıyor.
24.04.2020

Çizgi romanlar diğer kitaplara göre biraz farklıdır. İçeriğinden önce biraz çizimlerin sizi kendisine çekmesini beklersiniz. Bu sağlanamazsa eliniz pek gitmez o kitaba. Bende de aynısı olmuştu. Kitaba ilk denk geldiğimde çok yapay çizimler olduğunu düşünerek pek yanaşmamıştım. Sonra fikrine güvendiğim bir kaç kişinin övgüsü üzerine merakım tetiklenerek bir şans vermek istedim. Sonuç: Ben bu kitabı nasıl bi kenara itmişim.. Evet çizimler konusundaki fikrim bir nebze sabit çok canlı çizimleri olmadığını düşünüyorum. Ancak hikaye örgüsü ve aktardıkları bunu fazlasıyla tolere edebiliyor gibi gözüküyor. Bence kitaba ulaşabiliyorken halen okumaya kesinlikle öncelik verin.
24.04.2020

Türkiye'den bu tarz çizgi roman serileri çıkmaz genellikle. Özellikle de fasikül formatında. Arada sırada gelip bakıyorum son sayısı (dördüncü fasikül) çıktı mı diye. Buradan bakanlar varsa güncel haber çizer tamamlamış, yayınevindeymiş geri kalanı. Kitaba gelecek olursak, Ege Avcı çizimi ve stiliyle kesinlikle farklı bir tarza sahip. Gececi dergisi aracılığıyla tanıdım kendisini ilk kez. Yazarı kendi standartlarında değerlendirdiğimde Türkiye koşullarında gerçekten çok başarılı. Ancak benim gibi çizgiromana çok maruz kalmış kişiler için ortalama seviyede bir eser diyebilirim. Alırsanız pişman olur musunuz, sanmıyorum. Ancak çok içinde değilseniz bu sektörün farklı kitaplara yönelebilirsiniz.
24.04.2020

Yanlış hatırlamıyorsam ilk tanıştığımda Penguen'de bir köşeydi kendisi. Köşe o kadar çok karmaşa içeriyordu ki okumaya çekiniyordum. Boğuyordu bir nevi siz okudukça. Sonralarda kendisi ile Uykusuz dergisinin arka kapağına yerleşince yeni bir başlangıç yaptım ve zamanında okumayarak çok şey kaçırdığımı farkettim. Tespitler, karmaşa ve betimlemeler bu köşenin üç temel yapı taşı gibi işliyor ve aslında doğru sayfa ile kendinizi bir kez kaptırdığınızda içinden çıkamıyorsunuz. Şansıma Karakarga şimdi bu köşeyi seri halinde basıyor. Bence çekinerek yaklaşanlar mutlaka bir şans vermeli.
24.04.2020

Baobab yayınevinin bu zamana kadar bastığı hiçbir eserde pişman olmadığım gibi bu da sizi fazlasıyla kendisine çeken bir eser. Olumsuz bir yorum değil ancak kitabın sonuna geldiğinizde bir burukluk oluşuyor içinizde. Sanki kitabın devamını eklemeyi unutmuşlar gibi.