Toplam yorum: 3.099.364
Bu ayki yorum: 3.900

E-Dergi

Dolicanka Tarafından Yapılan Yorumlar

14.02.2024

Elizabeth duygularının kolaylıkla esiri olmayacağına inanan güçlü bir karakter. Bu nedenle kısa sürede tanıdığı insanları çevrenin de etkisiyle kolaylıkla yaftalayabiliyor. Önyargısı sözlerle zapt edilemez boyuta ulaştığında adına yazılan bir mektup tüm bakış açısını değiştirerek gurur, önyargı ve aşk üçgeninde kendi iç çatışmasını yaşamasına neden olur. Ancak gurur tek taraflı değildir. Onun bu tavrı Bay Darcy'nin de kendini sorgulamasına yol açacaktır.
09.01.2024

Çok farklı ve merak uyandırıcı bir eser. Saf, iyi olan bir insan güven verici sakin sularda yüzmeyi tercih eder. Ancak kötü olmanın cezbedici deryası sakin sularda yol almaktan daha heyecan vericiyse tercihimiz ne olurdu? Çok garip ve bitirince nasıl desem insanda buruk bir tat bırakan özgün bir hayal gücünün yansıması...
09.01.2024

Boyut olarak çanta boy diyebiliriz. Ben günlük notlarım için not defteri tarzında kullanıyorum. Günlük birkaç cümle için ideal. Fazlası için uygun olmaz
09.01.2024

Kalite olarak bir önceki yıldan daha iyi. Destek olmadan durabiliyor. Kendi kartonu yeterli kalınlıkta. Notlarım için de ideal ölçüde.
08.01.2024

Saf aşk karşılığını bulamazsa ya ruhunu hüzünle besleyip lal eder dildeki sözleri, ya da katil eder içindeki mazlumu... Kavuşamamak mı aşkın imkansızlığından biçare eden, yoksa yanındaki yabancı mı ruhunu geçmişe teslim eden... Aşkın tanımı, saflığı, elde edemeyince ruhunu ele geçiren kötülüğün zehir misali zerre zerre tüm hücrelerine yayılıp kişiyi baştan çıkarışı öylesine derin ve hüzünlü anlatılmış ki... Her şeyden öte kitabı bitirince böylesine zifiri bir aşkı bu derece ustaca işlemenin maharet gerektirdiği bariz ortaya çıkıyor.