Toplam yorum: 2330896
Bu ayki yorum: 547

E-Dergi

symbykx tarafından yapılan yorumlar

14.12.2019

Çok etkilendiğim bir kitaptı. Çok düşündürten, hayatı sorgulatabilen bir kitap. Herkese tavsiye ederim.
14.12.2019

Sabahattin Ali okuyan herkes bilir ki ürünleri şaheserdir. Benim en sevdiğim eseri ise bu kitaptır. Herhalde Ömer ile kendimi bu kadar bağdaştırdığım içindir. Ama kim okusa Ömer de kendinden bir şeyler bulur. Eminim. Herkese kendini sorgulatma gücüne sahip bir kitap olduğunu düşünüyorum. Psikolojik tahliller çok iyi işlenmiş. Herkese tavsiye ederim.
14.12.2019

Bilmiyorum neden ama en sevdiğim kitaplardan biri. Defalarca okuduğum hâlâ boş vakitlerimde elime alıp okuduğum bir eser. Klasik bir aşk romanından ziyade dönemini çok iyi anlattığını ve eşitsizliği çok iyi anlatıp eleştirdiğini düşünüyorum. Bu kitabı okurken aşk romanından ziyade satır aralarına da dikkat edilerek okunmalı. Çünkü gerçekten algıları değiştirebilecek bir kitap.
14.12.2019

benim hayatımda en çok etkilendiğim kitaplardan birisidir bu kitap. Evet kötü olaylar var ama bence herkes okumalı. İnsanlığı okuyoruz. Sadakati ve pişmanlığı sorguluyoruz. Bir insanın yaptığı bir eylemin aslında nelere sorun açabildiğini görüyoruz. Emir ve Hasan... Aslında ikisine de üzüldüğüm iki baş karakter. Emir hayatındaki tek ailesi babasının onu sevmesi için bir şeyler yapmaya çalışırken Hasan da çok sevdiği Emir için her şeyi yapmaya çalışmakta. Okunulması, tartışılması, cümlelerinin altı çizilmesi gereken bir kitap. Bence her evin kütüphanesinde de bulunmalı.
14.12.2019

kitabı okurken sanki kendim yaşıyormuş gibi gerildim. Gerçekten içine alan bir kitap. Çok etkileyiciydi. Bir olayın insanları nasıl değiştirebileceğini, nasıl değişebildiklerini ve buna bağlı olarak toplumsal hayatın nasıl değiştiğini okuyoruz. Üzerine düşünülebilir bir eserdi.