Toplam yorum: 2.687.013
Bu ayki yorum: 11.440

E-Dergi

gülçimi Tarafından Yapılan Yorumlar

14.06.2021

tonguç'un bazı kitapları önerilmemişti ama ben hem paragraf kitabını hem de bu kitabı çok beğendim. çok özenilmiş hem kitap tasarımı olarak hem de soru kalitesi olarak. tek beğenmediğim şey sayfalar biraz karışık olmuş ama o da önemli değil zaten. soru çözümleri de gayet anlaşılır.
14.06.2021

öncelikle paragraf çözmeye yeni başlıyorsanız seviyesi ağır gelebilir ve daha kolay kitapları çözmenizi öneririm ilk olarak. ben 9. sınıftan beri paragraf çözdüğüm için çok ağır gelmedi. gayet kaliteli soruları var ve metinleri okuyarak bilgi de kazanmış oldum:)
01.05.2020

okuduğum ilk stefan zweig kitabıydı.belki küçük bir yaşta okuduğum içindir abartıldığı kadar beğenmemiştim.en kısa sürede tekrar okumayı planlıyorum.benim şu ana kadar okuduğum en beğendiğim zweig kitabı ise bir çöküşün öyküsü oldu okumanızı tavsiye ederim.
01.05.2020

dünya tarihine iz bırakan kadınların hikayelerini anlatıyor bu kitap.bazı hikayeleri çok beğendiğim halde bazılarını okumak çeviriden dolayı mıdır bilmem zor geldi. Bu kitap sayesinde birçok önemli insanı da tanımış oldum.Kitaptan çok beğendiğim bir alıntıyı da paylaşmak istiyorum : "Bir kadın sabah erkeğe dönüşmüş olarak uyandığında ne olacaktı? Şayet aile ortamı antrenman sahası olmasa erkek çocuk hükmetmeyi, kız çocuksa boyun eğmeyi nereden öğrenecekti?Ya çocuk yurtları olsaydı? Ya evin erkeği temizlik ve mutfak işlerini paylaşsaydı? Ya masumiyet saygıdeğer olsaydı? Ya akıl ve duygu kol kola gitseydi? Ya vaizler ve gazeteler doğruyu söyleselerdi? Ya kimse kimsenin sahibi olmasaydı?"(syf:33)
01.05.2020

kitabı almadan önce daha ağır bir kitap beklemiştim açıkçası cümleleri bana biraz basit geldi.Çok rahat okunan bir kitap.kitap okuyamadığınız bir dönemdeyseniz çok rahat bitirebilirsiniz.ben bir kitabı 2 günde bitirmiştim oldukça akıcı yani.binbir gece masallarının modern bir uyarlaması ben beğendim eğer romantik kitaplardan hoşlanıyorsanız şehrazad ve halid'in büyülü dünyasına bir yolculuğa çıkmalısınız :) bu arada kitap kapaklarının tasarımı da harika!