Toplam yorum: 2035579
Bu ayki yorum: 25807

E-Dergi

karbeyaz_kitap tarafından yapılan yorumlar

19.11.2019

Kitapta Hemingway 1921-1926 yılları arasında Paris'te yaşadığı döneme ait anılarını öyle güzel tasvirlerle anlatmış ki birebir onunla yaşıyorsunuz. Her kitabı farklı duygular bırakıyor yalın ve vurucu dili kitaplarını gerçek üstü boyuta taşıyor. Kitapta harika fotoğraflar ve orjinal metinler var. En çok sevdiğim kitaplarından biri oldu.Tavsiyemdir okuyun.
16.11.2019

Sabahattin Ali'nin eşine ve kızına yazdığı mektuplar kızı Filiz hanımın yardımlarıyla kitap haline getirilmiş. O mektuplarda eşini ve kızını çok seven bir eşin ve babanın duyguları vardı. Onun yaşadığı tüm sıkıntılar şöyle dursun o hep eşinin ve kızının ne durumda olduğunu düşünüp kederleniyormuş.
Benim çocukluğum ve gençlik yıllarımda hep mektuplaşırdık, kartlar atardık. Ahhhh nerede o eski güzel günler demeden edemiyorum... Tavsiyemdir.
15.11.2019

"Hayatımızın sonuna dek mucizelere inanacağız."
Bende Joy, Bobby ve Daniel'in mucizesine ortak oldum. Spoi vermeden yorum yapmak imkansız haberiniz ola.... Joy eşi ve kızkardeşi kendini aldatınca yıkılır ve boşanırlar. Joy yaşadığı hayattan kaçmak ister ve aniden bir uçak bileti alır ve düşünmeden uçağa biner. Uçak düşer, Joy uçaktan uzaklaşır ve yürüyerek bir pansiyona ulaşır. Orada küçük Bobby ve babası Daniel yaşar işte ondan sonra onların mucizesi başlar. Okuduğum ikinci Kristin Hannah kitabıydı ve çok sevdim. Mucizelere inanıyorsanız mutlaka okuyun tavsiyemdir.
12.11.2019

Kitabın sunuş kısmında yazarın okurlarından olan bir hanımninenin mektubu ve yazarın cevabı bizleri karşılıyor. Bu mektuba karşılık olarak "Garaip Faturası Külliyatını" yazar. Bunun ilk kitabı Gulyabani, ikincisi ise Cadı isimli romanlardır. Filmiyle alakası olmayan kitabı bazen tırsarak, bazen kahkaha atarak okudum. Hele ki tekerlemelere bayıldım. Her zamanki gibi tavsiyemdir mutlaka okuyun.
11.11.2019

Kitabın kapağını kapadığımda sarılarak hıçkıra hıçkıra ağlıyordum. Bu diyalog sanırım ölene kadar beynimde, kalbimde ve kulaklarımda sürekli tekrarlanacak