Toplam yorum: 3.074.528
Bu ayki yorum: 1.402

E-Dergi

karbeyaz_kitap Tarafından Yapılan Yorumlar

03.04.2024

Türk edebiyatının ilk polisiye romanı olan Esrar-ı Cinayat önce gazetede tefrika edilmiş, ardından kitap olarak basılmıştır. Bir polisiye roman olmasına rağmen Ahmet Mithat Efendi zaman zaman araya girerek çeşitli konularda değerlendirme ve tahliller yapmaktan kendini alamamıştır. Balıkçılar İstanbul Boğazı çıkışında bir genç kızla iki adamın cesedini bulur. Bu olaydan bir ay sonra Beyoğlu’nda intihar süsü verilen bir cinayet daha işlenir. Soruşturma memuru Osman Sabri bunun bir cinayet olduğunu ortaya çıkarır. Cinayetlerin nasıl ve niçin işlendiği Kalpazan Mustafa’nın gazeteye gönderdiği mektuplarla ortaya çıkar.


Çok güzel bir okuma oldu. Kendi edebiyatımızın eserlerini okumayı çok seviyorum. Gönülden tavsiyemdir.

30.03.2024

" Kalbin sol anahtarı suskun melodilerde gizlidir..."


Çok sevdiğim yazarın en kalın kitabıydı. 813 sayfa nasıl bitti anlamadım.

İçinde tüm insani değerleri barındıran çok güzel bir okuma oldu.

Ellie ve Angela için çok üzüldüm. Aslında onlar hayatları çalınan iki çocuk, iki genç kız ve iki kadın...

Kim veya kimler tarafından mı?

Hepsinin cevabı bu muhteşem kitapta gönülden tavsiyemdir.

22.03.2024

İki kitabı beraber almıştım, ara vermeden Melody'nin hikayesine devam etmek istedim.

Onu bıraktığımda 11 yaşında olan Melody, karşıma 12 yaşında özgüvenli, ailesine olan bağımlılıktan kurtulmak isteyen bir genç kız olarak çıktı.

Kendi gibi özel olan çocuklarla beraber olacağı bir kampa gider. Ailesinden uzak kaldığı bir hafta Melody için kendini tanıma, yapabileceklerini keşfetme haftası olur. Kampta kurduğu dostluklar bana kesinlikle devam kitabını beklettirdi.


Kesinlikle iki kitapta tavsiyemdir okuyun ve okutun.

20.03.2024

Kitabın kapağını kapattım ve ben ne okudum dedim
18.03.2024

Fransa'nın bir taşra kasabasında yaşayan, cimriliği ve zenginliğiyle adeta ünlenmiş olan Grandet baba ve ailesinin yaşadığı olayları bize anlatıyor.  Karakterine verdiği özelliği o kadar güçlü bir şekilde veriyor ki cimriliğin en ufak ayrıntısını bile atlamadan bize olayları aktarıyor. "Böyle bir servette alın terinin payı denizde damla gibidir." Grandet baba'nın kızı Eugenie ise iyilik ve insani duygularla dolu duygusal bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ki saf ve temiz bir aşkın dramatik öyküsünü ise yine Eugenie'nin kendisinde  buluyoruz.

Dönemin toplum yapısından bize bir örnek sunan aynı zamanda  dönem insanının yapısını da çok güçlü özelliklerle bize anlatan bir eserdi.
Gönülden tavsiyemdir okuyun ve okutun