Toplam yorum: 1992744
Bu ayki yorum: 23912

E-Dergi

hakanoksuz tarafından yapılan yorumlar

06.05.2019

Stendhal'ın iki büyük romanından biri, Kırmızı ve Siyah kadar bilinir değil ama onun kadar güzel. Ağır akan bir eser, diyalogların olmaması okunmasını zorlaştırsa da okunması gereken bir kitap.
06.05.2019

Stendhal'ın iki büyük romanından biri... Bir çoklarına göre en büyük romanı. Parma Manastırı'na göre daha akıcı ama Parma Manastırı daha güçlü gibi. İkisi de kesinlikle okunmalı, ilk okuduğumda çok etkilenmiştim. Zamanla tadı farklılaşmakla birlikte güçlü kaldı...
06.05.2019

Önemli bir set olmuş. Sapiens ile ülkemizde popüler olan yazarın devam niteliğinde ki üç kitabı ile önemli bir çalışmaya imza atmış. Okunması gereken bir eser.
20.02.2019

İki oyundan oluşuyor. İlk oyun ilginç ama çok sürükleyici değil, ikincisi daha derin. Oyun sevenler için iyi bir eser ama ben çok beğenmedim.
07.02.2019

Bozkurtların Ölümü Nihal Atsız’ın en bilinen romanıdır ve tarihi roman alanında bence en iyi çalışmalardan biridir. Ruh Adam ise Nihal Atsız'ın en iyi romanı denebilir. Türk edebiyatının psikolojik roman türündeki en iyi örneklerindendir. Çok iyi bir kurgu, psikolojik tahliller, kuvvetli karakterlerle, mitolojik göndermelerle güçlü bir anlatımı vardır. Eser çok eski bir Türk masalı, efsanesiyle başlıyor ve o efsane günümüze kadar süren bir hikâyenin içinde Selim Pusat’ın geçmişini, bu gününü ve geleceğini anlatıyor. Son duruşma sahnesi hariç kitap çok iyi belki duruşma sahnesi biraz daha farklı kurgulanabilirdi. Kesinlikle okunması gereken bir eser.