Toplam yorum: 3.075.325
Bu ayki yorum: 2.200

E-Dergi

YÜKSEL KESKİN Tarafından Yapılan Yorumlar

01.04.2024

Kitap çok güçlü betimlemeleri içeren, insan zihnini bazen bir ormana bazen bir otobana bazen de ışıkların içinde uçuşan canlılara kadar karmaşık bir yolculuğa çıkaran, çevreye karşı detaycı anlatımları olan bir eser. Sakin bir kafayla beğenerek okuduğum bir kitap.
15.03.2024

Öncelikle kitabı değerlendirmek, yorumlamak hakkına sahip değilim. Çok beğenerek okudum. Gerçekten mükemmel bir eser. Mutlaka okunmalı.
10.03.2024

Kitap, Türkiye Cumhuriyeti'nin hangi zor şartlarda kurulduğu-ilan edildiği, o dönemde yaşayan insanların içinde bulunduğu zor koşulların anlatıldığı, Mustafa Kemal Atatürk ve diğer silah arkadaşlarının zor şartlarda verdiği varoluş mücadelesini anlatıyor. Ben çok beğendim. Tavsiye ediyorum.
07.03.2024

Kitap, ülkemizin son 20 yılında yaşanmış siyasal gelişmeler sonucunda karşılaştığımız durumu ve çözüm önerilerini gözler önüne seren beğenerek okuduğum bir eser.
17.02.2024

Kitap adının aksine psikotik bir kişiliği çok çarpıcı ve gerçekçi bir dille anlatıyor. İlk bölümü okurken Lars’ın iç dünyasına yolculuk ediyorsunuz. Tekrarlar bazen rahatsız edici oluyor ama karakterin betimlenmesini çok iyi başarıyor. İkinci bölüm daha da etkileyici. Gençliğinde sağlıklı bir ruh yapısına sahip olan Oline’in yaşlılığındaki çaresiz ve yarı demans ruh halini çok iyi anlatmış. Jon Fosse Nobel’i hak etmiş bence. Çok beğendim. Mutlaka okunmalı.