Toplam yorum: 3.100.459
Bu ayki yorum: 5.000

E-Dergi

Ilyas Turan Tarafından Yapılan Yorumlar

03.12.2023

Hilafetin tarihini anlaşılır bir şekilde açıklanmış. Son kısımdaki konuşmalar biraz daha sadeleştirilse zannımca daha da anlaşılır olacaktır.
16.08.2023

Bilge adam’ın savaş yıllarında gazete ve televizyonlara vermiş olduğu röportajlarından oluşuyor kitap. Hapishane hayatı, siyasete atılması, memleketi için verdiği mücadeleye şahit olursunuz. Bazı art niyetli gazetecilerin sorularını ustalıkla geri püskürtüp üstüne bir de hazır cevaplığıyla onları alt etmesini keyifle okuyabileceğiniz bir kitap.
07.08.2023

Rahmetlinin eserlerini okurken sanki karşılıklı oturup sohbet ediyormuş gibi hissediyorsun.
06.08.2023

‪İslam'ı tüm dünya için kurtuluş reçetesi olarak gören Hindistanlı âlim Ebu'l Hasen Ali en-Nedvi'nin kaleminden, bu dinin temsilcilerinin hatalarının tüm dünya için büyük kayıplara sebep olduğunu delilleriyle ortaya koyuyor. İslami uyanışın ilk kıvılcımlarının ancak Türkiye ve Pakistan'dan çıkabileceğine inanan Nedvi, çağdaşı birçok Arap aydının aksine kitabında tarihteki "Müslüman Türk" gerçeğini yok saymıyor ve sıkça atıflarda bulunarak İslam Medeniyetine katkılarını yorumluyor.‬
06.08.2023

İbn Hazm, nefsin düştüğü hataları ve hastalıkları tek tek ele alıp bunların mantıksızlığını ve tedavi yollarını da gösteriyor. Modern dünyanın sıkıntılarından bunalan, içinde çırpındığı girdaptan kurtuluş reçeteleri arayan ve okumayı "bir sığınak" olarak arzulayan gönüller için bir şifadır.