Toplam yorum: 2059318
Bu ayki yorum: 10549

E-Dergi

Taha Altar tarafından yapılan yorumlar

25.11.2019

özellikle artikelleri anlamanızda çok işinize yarayabilecek bir gramer kitabı.
17.07.2019

bu kitabı okuyana kadar Alexander Von Humboldt'u tanıdığımı düşünüyordum. Humboldt ne harika adammış be dedirten türden bir kitap. Humboldt için yazılmış en iyi biyografi olması yanı sıra 18 ve 19. yüzyıl avrupasındaki siyasi ve bilimsel gelişmeler de çok ayrıntılı ve güzel bir şekilde anlatılmış kitapta. Tüm bunların yanı sıra başta Darwin olmak üzere Humboldt'tan etkilenen birçok bilim adamı için de özel bölümler ayrılmış. Kitap gerçekten çok zevkli ve akıcı. Sanırsam Humboldt ile ilgili Türkçeye çevrilmiş bundan başka kitap yok.
18.04.2019

Zümrütname, Celal Şengör'ün Cumhuriyet Bilim Teknik'te "Zümrütten Akisler" bölümünde yazdığı makalelerin kitaplaştırılmış hali.
14.04.2019

Hasan Ali Yücel'in bilimsel eğitime verdiği katkıyı anlamak için okunabilecek en iyi kitap. Celal Şengör bu kitabında Hasan Ali'nin eğitim politikalarını, onun politikalarının günümüze olan etkisini ve Hasan Ali'nin, Atatürk'ün çizdiği yolda yaratmak istediği eğitimin gericiler tarafından nasıl mahvedildiğini anlatıyor.
26.03.2019

Bu kitabı okuyana kadar coğrafi keşifleri bildiğimi zannediyordum. bütün önemli kaşifler ve keşifleri kronolojik olarak detaylı bir şekilde anlatılıyor. çok sade ve anlaşılır bir dille yazılmış, anlamakta güçlük çekeceğiniz tek nokta bahsi geçen bölgeler ve yerler olacaktır -ki az da olsa coğrafya biliyorsanız bu da sıkıntı olmayacaktır.