Toplam yorum: 3.099.916
Bu ayki yorum: 4.452

E-Dergi

AB RU Tarafından Yapılan Yorumlar

19.06.2024

Bu yılın en güzel kitabıydı. Kendi kendine büyümek zorunda kalan Emily avukat olsa da ,insani iletişimler ve duygular üzerinde hiçbir zaman başarılı olamamıştır. İnsanların kendisiyle iletişimlerini anlaşılır kılmayı başaramadığı için beklentiler yumağı içerisinde kendisiyle cebelleşmiştir. Taa ki Andrew kendisine evlenme teklif ettiğinde yaşadığı korku ve kaygılardan kaçmak için onunla konuşmak yerine terk etmeyi seçmesi gibi. Konuşmadığı için de suçlayamayız çünkü iletişim hayatında sadece kitap sayfalarında var olmuştur ve ilk gerçek yakınlaşmasını yaşadığı adamla bir evlilik fikri kendisine yönelik kendini dinlemesi gerektirdiğini kafasına dank ettirmiştir. Gerçekten birine hayatını bağlamayı istiyor mudur? Yoksa paylaşma fikrini bilemediğinden meseleyi hepten yanlış mi anlamıştır? Bu kitap evlilik öncesi korku yaşayan ve zihninde karabulutlardan güneşi göremeyen, yaş ilerledikçe artan korkular kapanına çevresi tarafından sıkıştırılan tüm kızların ve kadınların yardımcısı olsun.
17.06.2024

Osmanlı'nın son zamanlarına tanıklık eden telifi heyeti reisiye başkanı, 4 mezhep üftüsü, padişahların huzur hocası,İskilipli Atıf Hocanın arkadaşı, Ömer Nasuhi Bilmen'in müdürü, cihadı ekber fetvasını okuyan Ali Haydar Efendi'de bu kitapta yer almkatadır. İstiklal Mahkemeleri olmak üzere ömrünün sonuna kadar (1960'da vefat etmiştir) kapısına karakol kurdurulacak kadar sıkı takibe alınmış birisi olarak kendisini merak edecekler için tam boy resmi basılmıştır. Gazete küpürleri de kitap sonunda yer almaktadır
10.06.2024

Yanlı ve Amerikan bakışlı anlatım var
10.06.2024

Ana hikaye okunabilir bir seyirdeydi, evlilik içerisinde aralarında meydana gelen bir ani hadiseyi ikisinin farklı yorumlamasını anlatıyordu. Kadın olayın artık kendisi için kocasının kendisini tutmaması ve kendisini ona daha yakın olarak tanımlamasının mutluluğunda tanımlarken erkek karakter meseleye incitme olarak etiketleyip geri çekilmesini anlatıyordu. karakterlerin konuşarak anlaşma yerine kendi içlerine kapanarak mekan terk etmeleri ve birbrilerini yanlış anlayarak suçlamaları genel kitabın seyrine uygunken sonda gelen o çocukluğa inme ve deniz feneri hikayesi "yok artık bu kadar da hikayenin içine edilmez" dedirttti.
Yetişkin içerik var
10.06.2024

kız karakter erkeğin evinde sığıntı ama titiz, erkek karakter pasaklı, sürekli bir misafir olduğu evde çıkarttığı temizlik kavgası muhabbeti içim bayıldı. Oğlan habire ya sigara içiyor ya da içiyor resmen ayaklı bir kül tablası ile potanşiyel şiddet tabelası üzerinde taşıyor.