Toplam yorum: 3.086.295
Bu ayki yorum: 5.982

E-Dergi

Mehmet Öztürk Tarafından Yapılan Yorumlar

21.05.2019

Meşum 31 Mart Hadisesine sadece Abdülhamit Han Hazretlerinin penceresinden bakan bir çalışma. Oysa böylesine olumsuz bir hadise tek pencereden incelenmemeli. Yazar bir Tv programında dile getirmişti, o dönemde Yıldız'dan memleket başka, Rumeli'den başka görünüyordu diye. Bu millet yanacaksa, üzülecekse bence ittihatçılar ile Abdülhamit Han'ın birlikte hareket edememesine yansın. veya o birlikteliğe 31 Mart hadisesi ile kimler, nasıl engel oldu onu araştırıp öğrensin.
11.08.2017

Yaşadığı dönemde Devletine üstün hizmetlerde bulunmuş, Milletimizin bu müstesna şahsiyetini tanımak için güzel bir kitap.
25.05.2017

Tarihimizde hak ettiği yeri alamayan yüzlerce değerimizden birisi Enver Paşa... Güzel bir çalışma olmuş, duru bir Türkçe ile, teknik konularla, ünvanlarla, terimlerle boğulmadan, yalın ve akıcı ifadelerle Paşa'nın hayatı önemli kaynaklar kullanılarak objektif bir şekilde kaleme alınmış. Kitabın tek hatası bana göre yazı karakteri biraz küçük olmuş. Onun dışında mükemmel. Enver Paşa hakkında kafasında soru işareti olanlar var ise, kısa, öz ve net bir şekilde anlatılan bu eseri mutlaka tavsiye ederim.
23.03.2017

Kimi çöllerde, kimi karlar içinde her türlü imkansızlıkla mücadele ederken, binlercesinin kaderi "esaret" denilen uğursuz kelimeyle belirlenmiş ve bu uğursuz şartlarda ap ayrı çileler çekmiş ecdadımızın esaret hayatında çektiklerine yönelik ibretli gerçekler. Birkaç nesil öncesinin Türkiye'sinde, her ailede ya şehit ya gazi olan bir milletiz. okumalıyız ve bilmeliyiz. Güzel bir eser, mekanları cennet olsun.
23.03.2017

Mağdur, mazlum ve çaresiz Müslüman-Türk halkının, emperyalistlerin baskısı ile idam edilen bir evladı. Üyelerinin tamamı tescilli hain olan mahkemelerin verdiği uyduruk karar ile Beyazıt Meydanında binlerce gözü yaşlı insanın önünde asılan yiğit Türk. Milletimiz böyle karhamanları unutmamalı, unutturmamalı. Yakın tarihin ibretlik hadisesi ve Milli Şehit Kaymakam Kemal Bey mutlaka bilinmeli, okunmalı.