Toplam yorum: 3.099.664
Bu ayki yorum: 4.200

E-Dergi

belgin yaman Tarafından Yapılan Yorumlar

15.01.2023

1800'lerin Fransız aydın yaşamını etkili bir şekilde gösteren bir kitap. Modeste Mignon genç bir kız. Oldukça güzel bir kız. Ancak şımartılarak büyütüldüğü için ilginç bir karakterinin olduğunu da itiraf etmeliyim. Kendisi bir yaştan sonra artık eş aramaya başlıyor. Gözü yükseklerde. Deli gibi kitap okuyan biri. Doğal olarak yazın camiasından biriyle beraber olmayı yeğliyor. İlk hedefi de bir şair oluyor. Ona bir mektup yazıyor. Tüm bu karman çorman macera da böyle başlıyor.
15.01.2023

Yine bir Jane Austen mükemmelliği, kitabın okuduğum süreç boyunca kendimi şimdi ne olacak diye sayfaları çevirirken buldum ve sonundaki beklenmeyen ters köşe beni hem çok şaşırttı hem de çok mutlu etti.
15.01.2023

Çocukluk ve ergenliği sorgulayan roman baştan sona insan ruhuna hitap ediyor. Alanında tek olan romanın dili de oldukça akıcı. Romanı okurken Holden'ın doğrucu ve isyankar dünyasına dalıp kaybolacaksınız. Ben kayboldum Okumanızı özellikle tavsiye ediyorum
15.01.2023

Kısasa Kısas, din ve çözümsel ahlak konularının irdelenmesiyle alt metninde ülkeyi yöneten bir lider, yasaların bireylerin özgürlüğünden çok, toplum ahlakını oluşturan adaletin daha ön planda olması konusunda ne kadar hassas davranmasını çok güzel anlatarak güldürürken bir yandan da düşündürüyor.
15.01.2023

"Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi". Progeria hastalığıyla Dünya'ya gelen bir bebeğin çevresinden aldığı tepkileri ve onun yaşamının kısa anlatımını okumaktayız. Kitabımızda alışa gelmişin tam zıttı bir bebek dünyaya geliyor. İnsanlar doğar, büyür, yaşlanır ve ölür. Bunun tersini düşünün. Yaşlanmış olarak doğuyorsunuz, sonra gençleşip, bebek olarak devam ediyorsunuz.