Toplam yorum: 3.086.814
Bu ayki yorum: 6.501

E-Dergi

fatıma zehra merttürk Tarafından Yapılan Yorumlar

Doğan Cücelioğlu'nu verdiği teorik bilgileri havada kalmaması için örnekler ve yaşanmışlıklardan alıntılar vermesinden dolayı başarılı buluyorum. Bu kitabı da tam da öyle.
harika bir kitap. Bence sadece gençlere yönelik masal üsluplu bir kitap değil. Aksine bir zamanlar kendisinin de bir çocuk olduğunu unutup şimdiki çocuklarla kendi çocukluğunu karşılaştırıp eski çocukların bazı yönlerden ne kadar şanslı olduğunu hatırlatan ve yaşadığımız çağın çocuklarda dahil bütün insanlar üzerindeki dayatma ve kontrol mekanizmalarını bize gösteren çok etkileyici bir kitap.
aslında çok güzel bir kitap ama biraz tıbbi nörolojik terimlere hakim olmak lazım. o terimleri ve ifadeleri anlayamayınca okuduğunuz bilgileri bildiklerinizle pek bağdaştıramıyorsunuz. Ama içeriği harika bir kitap.
kitap içerik ve ele aldığı konular noktasında çok güzel ve bilgilendirici ama anlaşılırlığı noktasında pek benlik değil gibi. Felsefik terimler ve düşünceler kitabında ilk bölümünde çok yoğun. Sanırım biraz çevirininde etkisi var bunda. Okurken anlamakta zorlandım açıkçası bu kısımları hatta bazı kısımları okumadan diğer bölüme geçtim. Felsefe okumayı seven ve biraz da felsefik düşünce ve kuramları bilenler için güzel anlaşılır bir kitap. sanırım benim gibiler bu konuda daha az felsefik ama psikolojik yönü ele alan sevme ile ilgili kitapları tercih etmeli.
ikinci alışım kitabı. ilk aldığımı sevdiğim bir dostuma hediye ettim. daha sonrada tekrar almak istedim çünkü ince ama içinde çok güzel hisli şeyler barındıran bir kitap.