Toplam yorum: 1543658
Bu ayki yorum: 22741

E-Dergi

Esratuz tarafından yapılan yorumlar

27.08.2012

Oğlumla cok eglenerek okuyoruz kitabı..3 yas ve uzeri çocuklar icin daha uygun olabilir. Kitabın üzerinde de dediği gibi okuma öğrendikten sonra da kendi okuyabilir çünkü çeviri mükemmel. Çocuk kitaplarında önemli bir faktör bence.
15.08.2012

Yazarın Chinook serisini daha okumadım ama yazarlar serisinin çevrilen üç kitabını okudum ve ben de yorum yapan diğer arkadaşlar gibi bu kitapta duygu yoğunluğunun daha fazla olduğunu düşünüyorum. Goodreads e göre bu kitap "Truly, Idoha" serisinin iki kitabının ilki. İkinci kitap ise aynı zamanda yazarlar serisinin üçüncü kitabı da olan "Tangled Up In You". Şimdi hem bu serinin hem de yazarlar serisinin tamamlanması için çevrilmesini bekliyoruz. Artık Nemesis mi yoksa Martı yayınevi mi çevirir bilemem ama umarım sırada "Tangled Up In You" vardır.
15.08.2012

Wallflowers serisinin en beğendiğim kitabı (şimdilik sadece ilk üç kitabı okuyabildik) bu ikinci kitap oldu. Bildiğini okuyan, dik başlı ve inatçı, Amerikalı kardeşlerden Lillian ve kontrollü ve otoriter kont Marcus serinin en beğendiğim karakterleri ve de şimdiye kadar okuduğum tarihi romanslar arasında da birbirine en yakıştırdığım çiftlerden biri oldular. Şimdilik sadece üç kitabını okudum ama bunlardan aldığım izlenimle Lisa Kleypas'ın çevrilen bütün kitaplarını okuyacağımı tahmin ediyorum. Tavsiye ederim.
14.08.2012

Bu kitap Lisa Kleypas’ ın okuduğum ilk kitabıydı ve hemen takip ettiğim yazarlar listesinde üst sıralara yerleşti. Wallflowers serisinin bu ilk kitabında, kendilerine wallflowers, yani süsbitkileri diyen dört arkadaşın bir araya gelişleri ve sırayla her birine koca bulma çabalarının ilk bölümünü okuyoruz. Bu kitabın kahramanları güçlü ve zengin, ama asil olmayan Simon ve güzel ve çaresiz ancak Simon’dan uzak durmak için inatla direnen Anabelle. Kitapta aynı zamanda serinin gelecek kitapların ana karakterlerini de tanıma fırsatı yakalıyorsunuz ve sıradaki kitabı merakla bekleyerek bitiriyorsunuz. Tavsiye ederim.
13.08.2012

Şimdiye kadar vasat bulduğum tarihi romanslar ve karakterleri olmuştu ama ilk defa bir kadın kahramanı bu kadar itici ve rahatsız edici buldum. Dük hayatının geri kalanını akıl hastanesinde geçirmemek adına mücadele ederken Maddy'nin tarikat kuralları ve duyguları arasında bocaladıkça kaçmaya çalışmasını sinir ola ola okuyorsunuz. Bir ara sırf bu yüzden dayanamayıp kitabı bırakmayı düşündüm. Kitabın konusu aslında çok ilginç, başlarda ağır bir tempoda ilerlese de (özellikle akıl hastanesinde geçen bölümlerde) sonradan biraz daha hareketleniyor. Sırf bu yüzden ve yazarın sonunu nasıl bağlayacağını merak ettiğimden bitirdim. Bu kitabı okumadan yazarın çevrilen diğer kitabını da almıştım ama açıkçası şimdi pişmanım, diğer kitaba elim ne zaman gider emin değilim.