Toplam yorum: 2056751
Bu ayki yorum: 7981

E-Dergi

Düşünce denizi tarafından yapılan yorumlar

15.10.2019

Antony Flew’ in yarım yüzyıl boyunca Allah’ ın varlığını inkar eden konuşmaları, makaleleri ve kitaplarının ardından 2004 yılında dönüşüm yaşamasını konu alan “Yanılmışım Tanrı Varmış” kitabı, yazarın özellikle evrenin akıl ürünü bir dizayn ile boşluk götürmez bir şekilde tesadüfe yer bırakmadan oluştuğunu irdeleyip, her şeyin matematiksel bir ölçü ve mantık çerçevesinde Allah olgusunu kabullenişini ele alıyor. Yazarın, Allah’ ın varlığına dair diğer etkilendiği olay ise ölümden sonra dirilişin mutlak olduğuna dair delil kabul ettiği, Hz.İsa’ nın çarmıha gerildikten ve öldükten sonraki dirilişi konusudur. Fakat şunu da belirtmem gerekir ki, bizim İslam inancımıza göre Hz.İsa ölmemiş göğe kaldırılmıştır.Kitap, konusu itibariyle felsefi yazıların yanı sıra Allah’ ın varlığına dair deliller sunan gayet güzel bir çalışma ve biyografi olmuş.
08.10.2019

Birinci dünya savaşı kitabıyla birlikte aldım sırası geldiğinde okuyacağım. İki seriyi de tavsiye ettiler.
02.10.2019

Bir Psikiyatri doktorunun 2. Dünya savaşı sırasında esir düştüğü, Almanların büyük esir kamplarından olan Auschwitz-Birkenau' daki yaşadığı dram ve onun yansımalarının insan psikoljisi üzerindeki etkilerinin konu alındığı güzel bir kitap.Kişisel gelişime de yön veren, insanın zorluklar karşısındaki özgüvenini koruma adına okunası bir eser.
02.10.2019

Albert Einstein' nin yaşamını konu alan kitapta, onun sıra dışı hayatına tanık olacak, çocukluğu gençliği, evlilikleri ve aynı zamanda son zamanlarındaki ilginç görüşlerini okuyacaksınız. Tabi bunun yanında fizikteki parlayışı ve çalışmaları, özellikle görecelik kuramı, bir dehanın adımları konusunda size fikirler sağlayacak.
02.10.2019

Antik Mısır Firavunlarından Akhenatan hakkında ilk defa duyacağınız, dünya tarihinde radikal düşünceye sevk eden oldukça ilgi çekici bir kitap.Hz Musa ve Hz Yusuf hakkında yerleşik fikirleri irdeleyen ve sizi düşünmeye analize yönlendiren önemli bir çalışma.