Toplam yorum: 3.100.259
Bu ayki yorum: 4.800

E-Dergi

simyaci1 Tarafından Yapılan Yorumlar

04.03.2024

Haçlı seferlerinin ayrıntılarına girilmemiş. Her sefer bir kaç sayfa anlatılmış ancak seferler arasındaki dönemde yaşananlar ile seferler sonrasında Haçlı izinin bölgeden silinmesi sürecinde bölge güçlerinin (Selçuklular, Eyyubiler, Memlüklüler) yaptıkları anlaşmaları, küçük çatışmaları ve de savaşları ayrıntılı bir şekilde ele alınmış. Yazarın, Haçlı seferlerinin fikri altyapısına yönelik düşüncelerini kitapta birçok kez tekrar ederek kısmen okunmayı zorlaştırmış olmasına rağmen, bölgede yaşananların derli toplu şekilde bir arada bulabileceği bir eser olmuş.
11.12.2023

Güzel bir hatırat. Çok milletli devletlerin, vatandaşının sadakatini kaybettiyse çok yasayamayacagina güzel bir örnek. Hekimleri çoğunlukla bağımsızlık aşkıyla yanıp tutuşan Rum, Yahudi, Bulgar'lardan oluşan bir ordu yaralılarına ne kadar sahip çıkabilir ki?
07.12.2023

Roma tarihini kronolojik olarak işleyen bir kitaptan ziyade Roma'nın kuruluş ve yükselişinin ardındaki etkenler, Cumhuriyetten İmparatorluğa geçişte yaşananları ve basta Cicero olmak üzere ünlü şahsiyetlerin olaylara tepkilerini ele alan doyurucu bir kitap.
05.09.2023

İlgi çekici ancak kanıta dayalı bilgiden ziyade efsaneler üzerine yazılmış bir kitap gibi.
05.09.2023

Hangi çevirmen eserine bu kadar emek vermiştir acaba? O zamanki askeri terminolojiyi en iyi şekilde anlayıp - anlatması, dikkat dağıtacak en küçük imla hatası bile olmaması, verdiği doyurucu dipnotlardan kitabın içinde yaşıyor gibi oluyorsunuz. Tek eksiği anlatılanların haritalarla desteklenmemiş olması. Olsun o kadar da.