Toplam yorum: 3.088.827
Bu ayki yorum: 8.515

E-Dergi

Ömer Zengin Tarafından Yapılan Yorumlar

19.02.2024

Ekber Şah, Babür Devletinin bir anlamda gerçek kurucusu. Dışardan gelen Timur soylu aristokrasinin çok büyük ve karmaşık bir ülkeyi yönetmesi başlı başına bir olay. Ekber Şahın özellikle dini görüşleri enterasan. Az bildiğimiz bir alanda güzel bir kitap.
19.02.2024

Gazali'nin zaman içinde değişerek gelişen görüşleri oldukça karmaşık. bu tabi konuların karmaşıklığından kaynaklanıyor. Güzel bir özet olmuş.
19.02.2024

Osmanlı, Safevi ve Babür imparatorlukları aynı yıllarda zirve dönemlerini yaşamış. Şah Abbas Safevi döneminin zirvesi. Kitapta Safevi Devletinin kurumsallaşması, Şiililğin devlet dini hale gelmesi, İsfahan'ın dünyanın en güzel şehirlerinden birisi haline gelmesi konuları yalın şekilde anlatılıyor. Ayrıca Safevilerin Timurlu, Babür, Osmanlı ve Avrupa ülkeleriyle ilişkileri ile misyonerlerin faaliyetleri hakkında önemli bilgiler var. Şiiliğin kurumsallaşması da işlenen konular arasında.
12.02.2024

Şeyh Şamil'in mücadelesinin zorluğunu, içtenliğini ve fedakarlığını anlamak için kesinlikle okunmalı. Katipleri Kumuk Türkçesiyle kaleme alınmış.
08.02.2024

Ortaokul çağındaki çocukların hayatında olumlu iz bırakacak önemli bir eser. Bir kere okuyup kenara bırakılacak kitaplardan değil.