Toplam yorum: 3.074.527
Bu ayki yorum: 1.401

E-Dergi

imploria Tarafından Yapılan Yorumlar

05.12.2007

Orta Doğu coğrafyasında Kerkük Türkleri kadar baskı gören ve yok edilmeye çalışılan bir millet yoktur. Öyle ki Kerkük kültürü yok edilince kime ne kazandıracaktır. Okunması gereken ibretlik bir kitap.
05.12.2007

Orhan Kemal'i romancılığının ötesinde tanımaya ne dersiniz? Kitap o kadar yerinde yayınlanmış ki, okuyunca Orhan Kemal'in komple bir edebiyatçı olduğuna tanık oluyoruz. Edebiyat meraklılarına duyurulur.
05.12.2007

Yüce kurtarıcı Atatürk böyle sıradan senaryolarla kaleme alınmamalı. Çünkü bu tür ciddi konular oldukça ciddi belgelere dayandırılmalı. Evet, öyle veya böyle her fani gibi o da hayata gözlerini yummuştur. Önemli olan onun bıraktıklarına sahip çıkabilmek.
29.11.2007

Siyasal islam, Ilımlı İslam ve Radikal islam kavramlarının ABD tarafından tezgahlandığını savunan bir çalışma. Uzun, yorucu ve belgelere dayalı ciddi bir çalışma. Yanlız kitabın bir bölümünde Necip Fazıl Kısakürek'i olmadık kişilerle kıyaslaması fevkalade yanlış olmuş. Yazarın Hristiyan tarikatlarıyla, Millî Görüşçüleri ayni kefeye koyması kitabın en ilgi çekici kısımlarından. Aksiyoner okuyucular için tavsiye olnur.
16.11.2007

Bırakın şifa yönüyle değerlendirmeyi, artık günlük yiyeceklerimizde bile "Naturel" olma özelliği arıyoruz. Yeter ki neyin nerede ve nasıl kullanılacağını bilebilelim. Geçmişte de günümüzde de bu tedavi yöntemleri insanlar tarafında oldukça ilgi çekiyor ve de sağlık bahşediyor. Bu asla inkar edilemez.Hiç öyle olmasaydı; Rabbim türlü türlü nebatatı yaratır mıydı? Böyle eserlerden azami şekilde faydalanmayı bilmeliyiz. Herkese sağlık dolu günler...