Toplam yorum: 3.100.064
Bu ayki yorum: 4.600

E-Dergi

kıraathanekafası Tarafından Yapılan Yorumlar

08.07.2024

Sosyal bilimlerin temelinde konuşmanın varoluşu ve insanlık üzerindeki etkileri adına hazırlanmış çok özel bir çalışma. Kitap yurtdışında yayınlandıktan sonra dilimize çok temiz bir Türkçe ile çevrilmiştir.
30.10.2023

bir devri bir kadının gözüyle anlatan mina hocanın muhteşem dili ve yansıttığı yakın dönem tarihine tanıklık etmenin lezzetiyle okunuyor
30.10.2023

Görmezden geldiğimizde, yok saydığımızda yok olacaklarını düşündüğümüz tüm ötekiler gibi trans bireyler de aynı şiddete maruz kalıyor. Haklarında olumsuz haberler, karalamalar ve hatta karartmalar yapılan translar ancak hepimiz gibi doğuştan sahip oldukları insani koşullarda yaşamak istedikleri halde karşımıza hep bir vahşet timsali olarak çıkarılıyorlar. Kazım Tolga Gürel' in bu özel çalışması aslında bizlere medyanın neyi nasıl gösterdiğini ve bizim kimi nasıl etiketlememizi istiyorsa o şekilde yön verdiğini de gözler önüne seriyor. Her zamanki kendi has üslubu ve derin bakış açısı ile üzeri örtülen bir konuyu daha bizlere açık seçik aktarıyor yazar. Translar ve tüm ötekiler için medyanın kullandığı dilini, tavrını hatta tarafını paylaşıyor bizlerle.
16.05.2023

zor zamanların zor anılarını aktarırken tarafsız bakabilmeyi başarmış bir kitap
16.05.2023

yılmaz özdilin akıcı anlatımı ve kendince yorumlarıyla beslediği cumhuriyete ışık tutan bir eser