Toplam yorum: 3.092.678
Bu ayki yorum: 3.279

E-Dergi

trwolf Tarafından Yapılan Yorumlar

03.11.2022

bu yoruma hayır diyenler neden hayır dedi çok merak ettim.
03.11.2022

Selim hocamın büyük bir emekle hazırladığı serinin üçüncü kitabı;
Hoca sanırım kitabın akıcılığını sağlamak için romanlarda olduğu gibi farklı olayları güzel bir kurguyla akıcı bir şekilde birleştirmiş. özellikle ingilizlerin anadolu işgalinde neden Türk ordusuyla karşı karşıya gelemediğini açıklarken bir bakıyorsunuz Yunan ordusunun peşine düşen süvari birlikleriyle Batı anadolu'da buluyorsunuz kendinizi.
Köylü kadınların esir yunan askerlerini komutandan isterken tüyleri diken diken oluyor yapılan mezalime. İzmir'in yakılması ise bu konuda tartışma götürmeyecek kadar sağlam bir mantık ve belgeyle açıklanmıştır.

Devamını bekliyoruz diyeceğim de hocam savaş tarihçisi olduğu için gelir mi bilemiyorum.
12.03.2021

sorular güzel ancak fiyat ürün karşılaştırması bana göre pahalı.
12.03.2021

Kitap Enver Paşa'nın I. Dünya Savaşı'nda Osmanlı Devleti'nin mağlup olması üzerine bir Alman denizaltısıyla ülkeyi terk etmesinden başlayarak, Basmacılar isyanı diye adlandırılan isyanda şehit olmasına kadar geçen süreci, daha çok eşiyle mektuplaşmaları üzerinden anlatmaktadır.

bu kitapta doğumu, gençliği, eğitim hayatı, askerlik görevi ile ilgili bilgiler bulamayacağınızı ifade edeyim.
11.03.2021

I. Dünya Savaşı başladığında Osmanlı Devleti'nin bilindiği iki iki taarruz cephesenden biri olan Kanal Cephesinde Türk taarruz hazırlıklarından başlayarak, Türk ordusunu Kanal'a yaptığı iki başarısız taarruzundan başlayarak, Nablus Savaşında Osmanlı Devletine ait 7. ve 8. ordunun İngilizler tarafından imhası ve 4. ordunun verdiği büyük kayıba kadar yaşanan olaylar İngilizlerin gözünden ve ingiliz cephesinden ayrıntılı bir şekilde yazılmıştır.

Kitabın eleştirilecek iki noktası; öncelikle tamamen askeri tarih tarzında yazıldığı için askeri terminolojiye biraz da olsa hakim olmak gerekiyor. Kitabın daha akıcı yada anlaşılır olması için elinizin altında bölge haritasının bulunması gerekiyor. kitabın sonuna bir harita konulmuş ancak kesinlikle yeterli değil. keşke sayfa aralarına da haritalar konulsa kitap daha akıcı olabilirdi. bir diğer eleştiri ise çok olmasa da yazarın oryantilizm bakış açısı ile olayları değerlindirmesidir.